Przejdź do treści

„AltF4” z Gimnazjum w Kolnie i „EjTyNoprzecieżToProste” z I LO w Legnicy Mistrzami Internetu 2010

Zespoły: „AltF4” z Gimnazjum w Kolnie oraz „EjTyNoprzecieżToProste” z I LO w Legnicy zwyciężyły w Wielkim Finale IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, który odbył się wczoraj we Wrocławiu. Mistrzowie Internetu 2010 w nagrodę już we wrześniu pojadą do Szwajcarii i zwiedzą m.in. siedzibę Google’a i CERN. Olimpiadę w nowej formule – angażującej młodzież z niepełnosprawnością i seniorów – zorganizowała Telefonia DIALOG.

Drugie miejsce wśród gimnazjów zajęła drużyna: „ForTheWIN” z Gimnazjum Akademickiego w Toruniu, a trzecie – „Filomat@” z Gimnazjum Filomata w Gliwicach.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasował się zespół „root” z LO nr 6 w Bydgoszczy, a na trzecim – „Smaczna Zupa” z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Biłgoraju.

– Zostać Mistrzem Internetu, czyli zwyciężyć w DialNet Masters to wielkie osiągnięcie – podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG S.A. – Laureaci pokonali rekordową liczbę 4563 drużyn, uczestniczących w tegorocznej Olimpiadzie. Za nimi dwa etapy on-line, rozgrywki półfinałowe i finał, który wymagał niesamowitego zaangażowania i wiedzy. Bardzo się cieszę, że możemy uczestniczyć w wydarzeniu, które premiuje najzdolniejszą polską młodzież. Gratuluję uczniom, ich rodzicom i nauczycielom – dodaje.

Wielki Finał, który odbył się wczoraj (17 czerwca) we wrocławskiej hali IASE, zakończył IV edycję Olimpiady DialNet Masters. W trakcie rozgrywek młodzież rozwiązywała zadania przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. W finale zmierzyło się łącznie 46 drużyn (po 23 zespoły w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej), czyli 230 zawodników, spośród których wyłoniono najlepszych dziesięciu internautów w Polsce. Zostali oni uhonorowani tytułem Mistrzów Internetu 2010.

Główną nagrodą w tegorocznej edycji DialNet Masters jest ufundowana przez Telefonię DIALOG wycieczka do Szwajcarii. Laureaci zobaczą m.in. Zderzacz Hadronów w CERN-ie na przedmieściach Genewy, a także odwiedzą siedzibę Google’a w Zurychu. Ścisła czołówka Olimpiady otrzymała też wysokiej klasy netbooki oraz półroczne prenumeraty magazynu komputerowego „CHIP”. Dla zwycięskiej szkoły ponadgimnazjalnej Program CISCO Networking Academy przygotował nagrodę specjalną – sprzęt CISCO do przeprowadzania szkoleń oraz szkolenia dla nauczycieli.

– Cieszy nas wysoki poziom tego konkursu, zainteresowanie młodzieży nowoczesnymi technologiami informacyjnymi oraz wiedzą o samym internecie – powiedziała obecna w czasie Wielkiego Finału Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który po raz drugi objął DialNet Masters honorowym patronatem.

Podsumowując tegoroczną Olimpiadę Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG, zapowiedział, dokąd wybiorą się laureaci V edycji DialNet Masters. Mistrzów Internetu 2011 czeka niezwykła przygoda – wycieczka na Przylądek Canaveral na Florydzie, skąd odbywają się loty kosmiczne. Ta informacja tłumaczyła obecność na Wielkim Finale Mirosława Hermaszewskiego – światowej sławy kosmonauty.

Organizatorem naukowej Olimpiady jest Telefonia DIALOG. DialNet Masters wspierają merytorycznie Politechnika Wrocławska, Program CISCO Networking Academy, Google i Polski Uniwersytet Wirtualny. Nagrody rzeczowe ufundowali: sieć salonów iSpot Apple Premium Reseller i Vobis. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, magazyn komputerowy „CHIP”, magazyn „Integracja” oraz portal www.niepelnosprawni.pl

Skład zwycięskich drużyn, wyniki wszystkich uczestników tegorocznej edycji DialNet Masters, galeria zdjęć oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.dialnetmasters.pl

źródło/autor: DIALOG