Wielkie spotkanie branży szkoleniowej za nami

Wybitni eksperci w obszarze szkoleń i rozwoju pracowników spotkali się już po raz piąty na Kongresie Szkolenia&EXPO 2010. Kolejna edycja projektu odbyła się 15 czerwca w hotelu Marriott w Warszawie. Organizatorem projektu jest portal wiedzy dla biznesu – Nowoczesna Firma oraz Fundacja Obserwatorium Zarządzania.

Kongres Szkolenia w Polsce & Expo to jedyne wydarzenie na polskim rynku, które koncentruje się na tematyce szkoleń i rozwoju pracowników. Projekt adresowany jest do działów szkoleń i osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityki personalnej w organizacjach. Tegoroczna edycja projektu skupiła się na tematyce znaczeniu kluczowych pracowników firmy i potrzeby ich rozwoju.

Na Kongresie gościliśmy wybitnych specjalistów reprezentujących takie firmy jak: Exertus, DHL Express, DPD Polska, Mars Polska, ING Bank Śląski, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz ICAN Institute. Wystąpienia odbyły się w sześciu ścieżkach tematycznie związanych z hasłem Kongresu: Strategiczny rozwój jednostki, m.in. rozwój wspierający strategię firmy oraz nowe rozwiązania w szkoleniach. Podczas konferencji najlepsi praktycy zaprezentowali aktualne polskie i światowe trendy w tych obszarach.

Podczas Kongresu swoim doświadczeniem podzielił się z uczestnikami gość specjalny – Larry Hillman (USA). Wystąpienie eksperta poświęcone było tematyce doceniania pracowników. Prelegent podkreślił jak ważne powinno być wypracowanie tej cechy dla każdego efektywnego menedżera szkoleń. Budowanie lojalności i poczucia prawdziwej wartości to kluczowy krok, który pozwala wzmocnić postawę pracowników i dzięki temu wspierać liderów działów w ich codziennych wyzwaniach rozwojowych. Zwiększa to także produktywność oraz wprowadza harmonię w miejscu pracy. W każdym człowieku tkwi siła, która sprawia że możemy osiągać nasze cele. U pracowników, którzy czują się docenieni pojawia się przynależność do większej idei: Należy doceniać ludzi na wszystkich wymiarach, każdy z nas wnosi jakąś wartość do zespołu – mówił Larry Hillman.. Kluczowe znaczenie ma rozmowa z pracownikami, należy jak najczęściej stwarzać warunki do kontaktu interpersonalnego: Im wyżej jesteśmy w hierarchii tym bardziej musimy słuchać, komunikowanie się nie jest oznaką słabości – podkreślał Larry Hillman. Prelegent przedstawił także przyczyny niedoceniania pracowników. Spowodowane być to może lękiem przed pokazaniem słabości lub niewiedzą, jak istotne ma ono znaczenie.

Podczas Kongresu zaprezentowane zostały także najnowsze wyniki badań w obszarze rozwoju pracowników na polskim rynku szkoleniowym. Uczestnicy poznali jakie najnowsze narzędzia warto stosować w szkoleniach, na jakie czynniki należy zwracać uwagę przy wyborze firmy szkoleniowej oraz jakie szkolenia cieszą się największą popularnością. Raport dostępny będzie na stronie internetowej Kongresu (www.kongresszkolenia.nf.pl) wszystkim zainteresowanym osobom w formie elektronicznej od dnia 30 czerwca br.

Kongresowi Szkolenia towarzyszyła wystawa Expo Szkolenia 2010 – prestiżowe spotkanie liderów branży szkoleń i rozwoju pracowników . Licznie zgromadzeni dostawcy usług HRM i szkoleń oraz firm związanych z rynkiem szkoleniowym w Polsce przedstawili swoje aktualne propozycje biznesowe.

Partnerami merytorycznymi Kongresu Szkolenia&Expo 2010 są: Polish Society for Training and Development, International Federation of Training and Development Organisations, a także Program Certyfikacyjny Profesjonalny Menedżer Szkoleń.

źródło/autor: Nowoczesna Firma

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu