Premiery VOD razem z DVD

tvscreen.pl – platforma e-VOD, udostępnia filmy: „Wilkołak” i „Asystent Wampira” wytwórni Universal Pictures. Tego samego dnia rozpoczyna się sprzedaż obu tytułów na DVD. To przełomowy moment w niedługiej historii VOD w Polsce.

Równoczesna premiera produkcji największych, światowych wytwórni w VOD i na DVD to nowość i ważny krok w rozwoju polskiego rynku dystrybucji filmów. Dzięki wcześniejszym niż dotychczas premierom VOD, również w sieci, ta forma udostępniania filmów staje się najszybszym sposobem legalnego obejrzenia najnowszych hitów, w niedługim czasie po ich kinowej premierze. Internauci otrzymują jeszcze atrakcyjniejszą ofertę filmów dystrybuowanych z poszanowaniem praw autorskich i oczekiwaną alternatywę dla serwisów nielegalnych lub działających na granicy prawa.

Film „Wilkołak” opowiada o legendarnych początkach mitu, którego treścią są zmagania człowieka z odwieczną klątwą. Szlachcic Lawrence Talbot (laureat Oscara Benicio Del Toro) zostaje skłoniony do powrotu do rodzinnej posiadłości po tym, jak znika jego brat. Po spotkaniu z ojcem (nagrodzony Oskarem Anthony Hopkins) wyrusza na poszukiwanie brata i odkrywa ciążące na rodzinie fatum. Dowiaduje się, że istota obdarzona zwierzęcą siłą i nienasyconym pragnieniem krwi morduje mieszkańców. Natomiast współcześnie osadzony „Asystent Wampira” z Salmą Hayek i Willemem Dafoe opowiada o Darrenie, typowym nastolatku, któremu wraz z przyjacielem Stevem udaje się dostać na pokaz różnorakich dziwactw, zwany „Freak Show”. Kiedy podczas kolejnego występu w „Cirque du Freak” wampir Larten Crepsley zbliża się do chłopców w towarzystwie bardzo jadowitego pająka, z przerażeniem uświadamiają sobie, że wszystko dzieje się naprawdę, a występ nie jest tylko zabawną sztuką iluzji.

W serwisie tvscreen.pl dostępnych jest ponad 350 filmów, w tym również za darmo, wśród nich, m.in.: „Księżniczka i żaba”, „Raj dla par” „Odlot”, „Surogaci”, „Pierwsze kłamstwo”, „Zaginiony ląd”, „Bionicle. Narodziny Legendy”, i inne, najnowsze mega hity, takich wytwórni, jak: Universal Pictures, Walt Disney Pictures, Touchstone Pictures, Pixar/Disney, Miramax Films, a także doskonałe, nagradzane, europejskie, polskie i azjatyckie filmy.

Produkcje dostępne na www.tvscreen.pl, można odtwarzać on-line w dwóch opcjach jakości, w tym HQ, także na dużym ekranie domowego telewizora. W najbliższym czasie zostanie wprowadzona udoskonalona funkcjonalność pobierana filmów na komputer osobisty.

źródło/autor: Digital Partners

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu