Mondial Assistance wspiera kampanię „Płytka wyobraźnia to kalectwo”

By | 22/06/2010

Mondial Assistance został partnerem strategicznym akcji Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji promującej odpowiedzialne zachowania nad wodą.

Kampania „Płytka wyobraźnia to kalectwo” już po raz 14. startuje w okresie wakacyjnym. Jej celem jest ostrzeganie młodych ludzi przed niefortunnymi skokami do wody, które mogą zakończyć się tragedią. Tegoroczna akcja potrwa do 31 sierpnia. Obejmie: lekcje bezpieczeństwa w szkołach, konkurs na najciekawszy rysunek promujący akcję oraz kampanię reklamową w Internecie i przestrzeni miejskiej.

Partnerem strategicznym wszystkich działań został Mondial Assistance, lider rynku assistance i ubezpieczeń turystycznych. Jego wsparcie dla inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji jest elementem strategii CSR firmy, która opiera się na pomocy osobom niepełnosprawnym. W jej ramach Mondial Assistance m.in. promuje zatrudnianie podopiecznych Stowarzyszenia, udziela im bezpłatnej pomocy assistance oraz organizuje program wolontariatu pracowniczego. O wyborze osób niepełnosprawnych na beneficjentów zdecydowali pracownicy Mondial Assistance w anonimowym głosowaniu.

– Podstawą działalności naszej firmy jest pomoc. Udzielamy jej przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Dlatego CSR jest naturalnym elementem naszej działalności biznesowej. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji wspieramy na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest kolejna odsłona kampanii „Płytka wyobraźnia…”. Z doświadczenia wiemy, że wypadkom podczas wakacji lepiej zapobiegać niż później usuwać ich tragiczne skutki, dlatego zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę – wyjaśnia Urszula Jusis, odpowiedzialna w Mondial Assistance za działania CSR.

Kampania reklamowa prowadzona w ramach „Płytkiej wyobraźni…” obejmuje Internet, prasę drukowaną oraz przestrzeń miejską. W jej ramach pojawią się m.in. billboardy i citylighty w miastach wojewódzkich oraz przy trasach dojazdowych do miejscowości wypoczynkowych. Plakaty promujące kampanię pojawią się w setkach strzeżonych i niestrzeżonych kąpielisk w całym kraju.

Akcja została wsparta przez wiele instytucji i organizacji, m.in. Straż Miejską, Policję, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polskie Koleje Państwowe oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Współorganizatorem jest Rzecznik Praw Dziecka.

źródło/autor: Mondial Assistance