Linie lotnicze Hong Kong Airlines świętują dostawę pierwszego samolotu Airbusa

Linie lotnicze Hong Kong Airlines zostały dzisiaj nowym operatorem samolotów Airbus. Uroczystość przekazania pierwszego samolotu A330-200 odbyła się w Hong-Kongu. Samolot otrzyma nową dwuklasową konfigurację przeznaczoną specjalnie na potrzeby połączeń długodystansowych przewoźnika i będzie obsługiwać europejskie trasy, które otwarte zostaną pod koniec bieżącego miesiąca. Pierwszą trasą będzie bezpośrednie połączenie z Moskwą.

A330-200 to pierwszy z 53 samolotów zamówionych przez Hong-Kong Airlines w firmie Airbus. Zamówienie obejmuje 23 egzemplarze modelu A330 oraz 30 wąskokadłubowych egzemplarzy A320. Poza zamówieniem złożonym bezpośrednio u producenta przewoźnik planuje także eksploatację dwóch samolotów towarowych A330-200F na mocy osobnej umowy leasingowej.

– Dostawa A330 to kamień milowy w dziejach Hong Kong Airlines i narzędzie naszej ekspansji na rynku połączeń długodystansowych – powiedział Yang Jian Hong, prezes Hong Kong Airlines – Jest to także początek naszej współpracy z firmą Airbus, która pozwoli nam zaoferować klientom produkt najwyższej jakości na wszystkich naszych trasach dzięki najwydajniejszemu samolotowi dostępnemu obecnie na rynku.

– Jesteśmy dumni, że linie Hong Kong Airlines zostały nowym operatorem samolotów Airbus – powiedział John Leahy, dyrektor operacyjny ds. klientów w firmie Airbus – Większy zasięg, niższe koszty operacyjne oraz wysoki poziom komfortu podróży, jakie oferuje A330, sprawiają, że jest to idealny wybór na otwarcie połączeń długodystansowych”.

Linie Hong Kong Airlines powstały w 2006 r. i oferują obecnie sieć połączeń pomiędzy Hong-Kongiem a miastami w kontynentalnych Chinach i regionie azjatyckim. Dostawa samolotów A330 umożliwi im otwarcie nowych tras do dużych miast w Europie i Ameryce Północnej.

Airbus A330 to obecnie jeden z najczęściej eksploatowanych samolotów szerokokadłubowych. Do tej pory potwierdzono zamówienia na ponad 1000 egzemplarzy różnych wersji tego modelu. Prawie 700 samolotów A330 zostało już dostarczonych i znajduje się w eksploatacji u ponad 80 operatorów na całym świecie.

źródło/autor: Airbus SAS

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu