Jakość obrazu generowanego przez rozwiązania AMD bije konkurencję nawet o 87 procent w teście jakości HQV 2.0

Co minutę w zasobach YouTube przybywa ponad 24 godziny nowych filmów, a jakość ich odtwarzania jest coraz ważniejsza dla użytkowników komputerów. Biorąc to pod uwagę, AMD (NYSE: AMD) ogłosiło dziś poprawki do swojego pakietu sterowników ATI Catalyst 10,6 by umocnić wiodącą pozycję firmy w zakresie jakości generowanego obrazu. Najlepszą recenzją jest wynik testu HQV®, Version 2.0. AMD osiągnęło wynik o 48 procent wyższy niż konkurencja wśród dyskretnych kart graficznych i nawet o ponad 87 procent lepszy niż konkurencja w klasie graficznych układów zintegrowanych. Ponadto AMD wspiera najnowszą technologię Adobe ® Flash ® Player 10.1, która pozwala bardziej płynnie odtwarzać online filmy z popularnych witryn.

Test HQV ® w wersji 2.0

Test HQV ® w wersji 2.0, to zbiór krótkich filmów, dobranych w taki sposób, by w jak największym stopniu obciążyć sprzęt podczas odtwarzania. Recenzent jest proszony o ocenę rezultatu, z jakim obciążony procesor wideo obsługuje różne artefakty, które mogą pojawić się w obrazie. Odtwarzanie wideo w HQV® 2.0 jest skoncentrowane na cechach jakości obrazu i określaniu jak często owa jakość jest zakłócana przez anomalie optyczne lub inne problemy. Test HQV® w wersji 2.0 jest użytecznym narzędziem do dokładnej oceny formatów Blu-ray i DVD.

ATI Catalyst 10,6

Sterowniki ATI Catalyst 10,6 stanowią o wiodącej roli AMD w zakresie jakości obrazu, dzięki poprawieniu wykrywania taktowania, dynamiki kontrastu i korekcji odcienia tła. ATI Catalyst 10,6 pomaga zredukować brzęczenie, czy migotanie elementów, które pojawiają się w pobliżu krawędzi, jak również rozpakowywać i wygładzać obrazy, które uległy zniekształceniu w procesie kompresji.

Adobe ® Flash ® Player 10.1

Adobe ® Flash ® Player 10.1 wykorzystuje przyspieszenie zarówno sprzętu CPU, jak i GPU do bardziej płynnego odtwarzania filmu. Wykorzystanie akceleracji karty graficznej pozwala komputerowi odciążyć procesor i ograniczyć bieżące wykorzystanie jego zasobów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu