Fido intelligence w rankingu Polish Intellectual Capital TOP 50

Fido intelligence znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce w zestawieniu Polish Intellectual Capital TOP 50. Ranking przygotowywany przez Stowarzyszenie IP Management Polska wyłania firmy o największym kapitale intelektualnym. Ogłoszenie wyników listy TOP 50 odbyło się podczas III Międzynarodowego Forum „IP Management – the Key to Successful Economy” w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Za wyróżnienie gdyńska firma uhonorowana została pamiątkowym dyplomem w postaci grawertonu. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Fido intelligence – Grzegorz Rutkiewicz.

Polish Intellectual Capital TOP 50 to ranking wyłaniający przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje o największym udokumentowanym dorobku w zakresie:

  • budowania wartości rynkowej przedsiębiorstwa na wartościach niematerialnych i prawnych: posiadanych patentów i wzorów użytkowych, krajowych i zagranicznych;
  • otrzymanych nagród i wyróżnień na krajowych i zagranicznych konkursach wynalazków;
  • standaryzacji, normalizacji oraz jakości produktów i usług, popartych stosownymi certyfikatami.

– Zajmujemy się przetwarzaniem języka naturalnego – mówi Grzegorz Rutkiewicz, Prezes Zarządu Fido intelligence – W prostych słowach można powiedzieć, że Fido intelligence sprawia, że komputer rozumie język ludzki. Podstawą rozwiązań Fido intelligence jest technologia Text Intelligence, która łączy metody przetwarzania języka naturalnego (Text Analytics) z metodami sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence). Firma koncentruje się na tworzeniu systemów podwójnego zastosowania, czyli systemów, których technologia sprawdza się zarówno w sektorze publicznym, jak i komercyjnym. Stała współpraca z polskimi uczelniami oraz własny dział R&D pozwalają przenieść nam najnowsze osiągnięcia nauki do świata biznesu. Fido intelligence współpracuje z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komendą Główną Policji, a także z największymi firmami, takimi jak: TP SA, Hestia, MasterCard, Heyah, UPC i wiele innych. Grawerton to jednocześnie wielka nagroda dla całego zespołu Fido intelligence i przy tej okazji, chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom i współpracownikom.

Polish Intellectual Capital TOP 50 to kolejne wyróżnienie przyznane firmie. Za rozwiązanie Email Processor, pierwszy w Europie system analizujący i automatycznie odpowiadający na treść nadsyłanych do firm wiadomości elektronicznych, firma otrzymała tytuł Laureata Konkursu Innowacja Roku 2009 oraz Medal w konkursie INNOWACJE 2009.

Więcej informacji:

http://fidointelligence.com

http://facebook.com/fido.intelligence

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu