FagorMastercook nagrodzony za sprzedaż do Francji

Firma FagorMastercook z Wrocławia, jeden z największych producentów sprzętu AGD w Polsce, znalazła się wśród 4 laureatów nagrodzonych za wielkość sprzedaży na rynek francuski za rok 2009. Uroczystość wręczenia nagród Ministra Gospodarki RP i Ministra Spraw Zagranicznych RP, dla najlepszych eksporterów, odbędzie się 17 czerwca 2010 r. w Ambasadzie RP we Francji.

Firma wyłoniona została spośród kilkudziesięciu polskich przedsiębiorstw. Porównując sprzedaż FagorMastercook na rynek francuski, na przestrzeni ostatnich lat: w 2007 wyniosła ona niemal 50 mln euro, 2008 – 66 mln euro, by w roku 2009 osiągnąć rekordowy poziom ponad 81 mln euro. Porównując dynamikę na przestrzeni lat 2007/09 FagorMastercook zanotował wzrost eksportu przekraczający 160 %.

Z pewnością osiągnięcie takiego wyniku ułatwił fakt, że polska spółka FagorMastercook, wraz z FagorBrandt z Francji oraz Fagor Electrodomésticos z Hiszpanii, wchodzi w skład Grupy Fagor, znajdującej się w piątce czołowych producentów sprzętu AGD w Europie. Dzięki temu Firma posiada znaczny potencjał finansowy i produkcyjny, posiada również wsparcie logistyczne i technologiczne, umożliwiające jej politykę ekspansji oraz dynamiczny rozwój różnorodnych grup produktowych.

Jak mówi Ireneusz Bartnikowski, Prezes FagorMastercook: „Niezwykle cieszy nas nagroda dla najlepszych eksporterów, która jest potwierdzeniem coraz większej popularności naszych produktów w krajach Unii Europejskiej. Jesteśmy członkiem Grupy, za którą stoi 50 lat historii i która jest obecna w ponad 130 krajach. Dlatego nie waham się stwierdzić, że właśnie dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz szerokiemu asortymentowi produktów śmiało przekraczamy granice. Granice nie tylko terytorialne, ale również te wyznaczone przez nowoczesne technologie, współczesny design i innowacyjne idee”.

I dodaje: ,,Jesteśmy pionierami najbardziej zaawansowanych technologii – indukcji, pyrolizy oraz systemu e-dose. Dzięki temu, na rynek francuski, na którym jesteśmy niekwestionowanym liderem branży AGD, trafia najwyższej jakości sprzęt 5 marek: Brandt, Sauter, Vedette, Fagor oraz De Dietrich”.

źródło/autor: FagorMastercook

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu