DB Schenker logistyka dla powodzian

Schenker Sp. z o.o. wspiera Banki Żywności w dostarczaniu żywności dla powodzian. 300 ton dostarczonej żywności.

Schenker Sp. z o.o. wspiera Banki Żywności w dostawach niezbędnych artykułów żywnościowych na obszary objęte kataklizmem. 24 maja miały miejsce pierwsze transporty do najbardziej potrzebujących miejscowości. Tylko w ciągu dwóch tygodni zostało zrealizowanych blisko 30 bezpłatnych transportów o łącznej wadze około 300 ton. Dzięki wsparciu współpracujących z operatorem logistycznym przewoźników i kurierów realizowane będą kolejne transporty z pomocą na zalane tereny.

W Schenker Sp. z o.o. miała także miejsce wewnętrzna zbiórka żywności i środków czystości, która odbyła się w 18 lokalizacjach firmy. Pracownicy zebrali 29 palet darów, z których 14 zostało przekazanych do gminy Szczurowa w woj. małopolskim a 15 do gminy Wilków w woj. lubelskim. Pomoc została dostarczona powodzianom 2 czerwca.

„Wsparcie Banków Żywności i organizacja pomocy dla powodzian była dla nas naturalną decyzją, szczególnie, że olsztyński oddział naszej firmy od dziesięciu lat współpracuje z lokalnym oddziałem tej organizacji. Jako operator logistyczny posiadamy odpowiednie zaplecze i infrastrukturę a także rozwiązania, które pozwalają nam skutecznie i szybko reagować w takich sytuacjach jak ostatnia powódź. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nasza firma posiada na terenie całego kraju 17 oddziałów, co pozwala nam dotrzeć z pomocą tam, gdzie jest ona faktycznie potrzebna” – mówi Andrzej Gluźniewicz, Koordynator ds. Współpracy z Przewoźnikami w DB Schenker i jednocześnie lider projektu

DB Schenker logistyka dla Powodzian.

źródło/autor: Schenker

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu