Darmodzwon.eu: dzwoń tanio z zagranicy

Serwis internetowy darmodzwon.eu, oferujący bezpłatne połączenia telefoniczne w zamian za oglądanie reklam oraz tanie połączenia w Polsce i za granicę, wprowadza usługę tanich połączeń telefonicznych do Polski dla wyjeżdżających za granicę na wakacje lub służbowo. Użytkownik darmodzwon.eu dzięki nowej usłudze zaoszczędzi nawet 95% w porównaniu ze stawkami, jakie ponosiłby, dzwoniąc ze swojej polskiej komórki w roamingu.

Dzięki darmodzwon.eu można z polskiej komórki dzwonić znacznie korzystniej z zagranicy po-przez wykorzystanie połączeń odebranych w roamingu, które są dużo tańsze niż połączenia wy-chodzące do Polski. Wystarczy zadzwonić na numer dostępowy darmodzwon.eu, a system rozłą-czy połączenie i natychmiast oddzwoni do użytkownika. Wtedy należy podać swój numer PIN, jaki został przydzielony użytkownikowi podczas rejestracji w serwisie, i wybrać numer docelowy. Połączenie na numer stacjonarny kosztuje 0,29 PLN brutto za minutę, a na komórkę – 0,5 PLN brutto za minutę. Stawki wynikają z konieczności nawiązania 2 oddzielnych połączeń: do użytkownika i do numeru docelowego. Jeśli doliczyć opłatę za połączenie przychodzące, jakie nalicza operator GSM, użytkownik oszczędza nawet 54%.

W przypadku, gdy użytkownik nie ma włączonego roamingu lub po prostu chce dzwonić jeszcze taniej, za kilka dni darmowdzwon.eu zaoferuje taką możliwość w krajach najpopularniejszych wśród polskich turystów. Lista krajów obejmie Chorwację, Francję, Grecję, Hiszpanię, Turcję, Wielką Brytanię, Włochy i USA. Wystarczy z telefonu w hotelu lub aparatu publicznego za-dzwonić na numer dostępowy darmodzwon.eu w kraju pobytu, system za pomocą komunikatu głosowego poprosi o podanie numeru PIN i numeru docelowego, a następnie zestawi połączenie. W ten sposób można zadzwonić na polski numer stacjonarny za 0,15 PLN/min. brutto, a na ko-mórkę od 0,35 PLN/min. brutto.

Dla osób, które mają dostęp do Skype, darmodzwon.eu udostępnia możliwość połączeń na nu-mery komórkowe za 0,35 PLN brutto za minutę, a na telefony stacjonarne – jeszcze taniej. W ten sposób z wyjazdu w dowolne miejsce świata będzie można bardzo tanio dzwonić do Polski.

Użytkownik darmodzwon.eu, będąc w Polsce, może dzwonić tanio do wszystkich krajów świata. Z telefonów stacjonarnych i komórkowych będzie można dzwonić do polskich sieci stacjonarnych za 0,09 PLN brutto za minutę, a za granicę już od 0,09 PLN brutto za minutę. Właściciel telefonu stacjonarnego może skorzystać z tanich połączeń, podając swój numer i numer docelowy na stronie internetowej www.darmodzwon.eu, w zakładce “jak dzwonić bez reklam” lub dzwoniąc na określony numer dostępowy. W przypadku korzystania z interfejsu internetowego system samodzielnie oddzwoni do użytkownika i połączy z numerem docelowym. Jeśli ktoś w danej chwili nie ma dostępu do Internetu, może zadzwonić na numer dostępowy. System darmodzwon automatycznie rozłączy takie połączenie i natychmiast oddzwoni do użytkownika. W ten sposób zapewniamy, że żadne dodatkowe opłaty za połączenie na numer dostępowy nie zostaną naliczone. Właściciele telefonów komórkowych mogą korzystać z tanich połączeń, dzwoniąc na dedykowany dla nich numer dostępowy. Po połączeniu zostaną poproszeni o podanie kodu identyfikacyjnego (PIN) i wybranie numeru docelowego. Rozwiązanie to jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które dużo dzwonią z komórek za granicę, ponieważ gwarantuje koszty niższe do 90%, w tym rozliczanie sekundowe, a nie za każdą rozpoczętą minutę. Aby korzystać z tanich połączeń, należy zarejestrować się na stronie www.darmodzwon.eu i doładować konto.

Użytkownicy serwisu darmodzwon.eu mogą oczywiście nadal nieodpłatnie dzwonić do wszyst-kich sieci stacjonarnych i komórkowych w Polsce oraz wielu krajów w Europie, Ameryce i Azji, w zamian za oglądanie reklam na ekranie komputera.

Od 25 maja do 16 czerwca stronę www.darmodzwon.eu odwiedziło 26 tysięcy unikalnych użyt-kowników, którzy wygenerowali 300 tysięcy odsłon serwisu. Już w tej chwili serwis obsługuje dziennie ponad 80 godzin połączeń telefonicznych za reklamy, co przekłada się na taki sam czas prezentacji reklam dla odbiorców, uważnie śledzących przekazywane treści promocyjne na ekra-nach swoich komputerów.

źródło/autor: Teleoptimum Centrale