Asmax prezentuje nowe urządzenie klasy NAS

W ofercie Veracomp jest już dostępne nowe rozwiązanie kategorii NAS – Asmax GIGA NAS-Print Serwer. Jest to jedno z najmniejszych urządzeń NAS, wyposażone w port Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mbps, a także oferujące funkcje serwera FTP, SAMBA oraz serwera wydruku.

Asmax GIGA NAS-Print Serwer to wielofunkcyjne urządzenie sieciowe przeznaczone dla domowej lub firmowej sieci LAN. Posiada dwa złącza USB: do jednego można podłączyć przenośną pamięć USB lub dysk o pojemności nawet 2 TB, natomiast do kolejnego – drukarkę, dzięki czemu wielu użytkowników w ramach jednej sieci zyskuje dostęp do drukarki sieciowej (print serwer). Nowy NAS od Asmaxa oferuje funkcję serwera plików SAMBA dla lokalnej sieci LAN, a także opcję serwera FTP dla udostępniania zasobów dysku w całej sieci internet z możliwością zarządzania hasłami i prawem dostępu do danych.

Cechą wyróżniającą GIGA NAS jest także port Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mbps, zapewniający szybki transfer danych. Jest to istotnym atutem dla wbudowanego w urządzenie klienta BitTorrent, który pozwala na pobieranie z sieci pożądanych plików także wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Z kolei muzyka i gry są dostępne z poziomu XBOX360 Media Serwer oraz Apple i-Tunes Music Serwer. Nowy Asmax jest kompatybilny z oprogramowaniem Windows 2000/XP/VISTA/7, a także Mac 10.5.4 i nowszymi. Instrukcja obsługi oraz interfejs są w języku polskim.

Asmax GIGA NAS Print-Serwer posiada wymiary: 83x53x23 mm i waży jedynie 200 g. Gwarancja na urządzenie wynosi 24 miesiące, a cena – 189 zł brutto (SRP).

źródło/autor: Veracomp

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu