10 najpopularniejszych destynacji lotniczych w maju – raport

Według raportu internetowego Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl, sporządzonego na podstawie danych sprzedażowych, w ubiegłym miesiącu Polacy najchętniej latali na Wyspy Brytyjskie. W czołówce znalazły się także inne światowe metropolie, m.in.: Nowy Jork, Rzym, Paryż, Barcelona i Toronto.

Miejsce na szczycie rankingu najpopularniejszych kierunków niezmiennie zajmuje Londyn – bilety do stolicy Anglii zarezerwowało w maju 11% klientów serwisu. Ale oprócz Londynu, dużym zainteresowaniem podróżnych, nieustannie kuszonych przez linie lotnicze promocjami, cieszą się także bardziej egzotyczne destynacje (tj. Delhi, Bangkok) oraz Stany Zjednoczone (przede wszystkim Nowy Jork i Chicago).

Dokąd latamy

Tuż za Londynem, na drugim miejscu listy najczęściej rezerwowanych kierunków ubiegłego miesiąca plasuje się Nowy Jork (10% wszystkich rezerwacji). Pierwszą trójkę ulubionych miejsc podróżnych zamyka natomiast Rzym – 7,5 % klientów serwisu Tanie-Loty.com.pl kupiło w maju bilety do wiecznego miasta. Na dużą popularność tego kierunku wpływ miały również liczne promocje linii lotniczych, oferowane m.in. przez: LOT, Wizz Air i Lufthansę (w maju bilety na lot do Rzymu z Wizz Air można było nabyć już za 189 zł).

Spośród europejskich kierunków, niesłabnącym powodzeniem cieszą się również miasta Hiszpanii, szczególnie Barcelona i Madryt. W promocji Ryanair bilet powrotny z Gdańska do Barcelony wciąż można nabyć już za 160 zł, a koszt podróży do Madrytu to niespełna 90 zł za bilet w jedną stronę.

Pełna lista 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych, według ilości sprzedanych biletów, przedstawia się następująco:

  1. Londyn – 11%
  2. Nowy Jork – 10%
  3. Rzym – 7,5%
  4. Barcelona – 5,5%
  5. Paryż – 5%
  6. Toronto – 4,5%
  7. Delhi – 4%
  8. Madryt – 3,5%
  9. Chicago – 3%
  10. Bangkok – 2%

Pomimo niekwestionowanej popularności tanich przewoźników tj. Ryanair czy Wizz Air, klienci serwisu Tanie-Loty.com.pl nadal chętniej korzystają z usług sieciowych linii lotniczych – aż 62% zakupionych w maju biletów stanowiły właśnie rezerwacje lotów liniami regularnymi.

Najpopularniejsze miasta wylotu

Tradycyjnie najwięcej wylotów – aż 64 % – odbyło się w ubiegłym miesiącu z Warszawy. Po stołecznym, kolejnym najczęściej wybieranym miejscem wylotu jest lotnisko wrocławskie, z którego skorzystało 10% klientów serwisu Tanie-Loty.com.pl. Dalej w rankingu znalazły się kolejno: Kraków (9%), Katowice (4%), Poznań (5%) oraz Rzeszów (2%).

źródło/autor: Tanie-Loty.com.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu