Wolontariusze z Warszawy wyremontowali szatnię w Fundacji św. Jana Jerozolimskiego

Wolontariusze Provident Polska na warszawskiej Pradze wyremontowali szatnię Fundacji, z której od 12 czerwca mogą korzystać dzieci z dysfunkcyjnych rodzin.

12 wolontariuszy Provident Polska zaproponowało Fundacji pomagającej okolicznym dzieciom, remont jednego z pomieszczeń placówki. Wybór padł na szatnię, jako miejsce, które wymaga renowacji w pierwszej kolejności. Podczas weekendu wolontariusze własnoręcznie wykonali gruntowne malowanie, tapetowanie oraz montaż wieszaków na ubrania.

Pomysłodawcą inicjatywy był Rafał Mikołajczyk pracownik Provident Polska, który prywatnie od dawna zaangażowany jest w pomoc dzieciakom z Pragi – przeznacza środki finansowe na obiady dla dzieci oraz przekazuje 1% podatku dla podopiecznych Fundacji.

„Kiedy zastanawialiśmy się z wolontariuszami, w jaki projekt moglibyśmy się zaangażować, zaproponowałem pomoc Fundacji św. Jana Jerozolimskiego, ponieważ wspieram ją prywatnie. Wolontariusze entuzjastycznie przyjęli mój pomysł i tak udało nam się wyremontować szatnię.” – powiedział Rafał Mikołajczuk, koordynator działań wolontariuszy. „Mamy ogromną satysfakcję nie tylko z tego, co zrobiliśmy, ale też z powodu wdzięczności okazanej nam przez osoby, którym pomogliśmy. „To była dla nas ciekawa lekcja, również z tego względu, że każdy z nas nauczył się czegoś pożytecznego. Ja na przykład potrafię już montować ściany kartonowo – gipsowe” – dodaje z uśmiechem Rafał Mikołajczuk.

Grant w wysokości 3 000 złotych wolontariusze przeznaczyli na niezbędny ekwipunek do odnowienia szatni. Pracownicy Provident Polska zakupili między innymi sprzęt i materiały budowlane, takie jak pędzle, farby czy kolorowe tapety, które mogłyby spodobać się dzieciom z Fundacji. Zamiarem wolontariuszy było stworzenie przyjaznego miejsca, w którym podopieczni praskiej placówki będą mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Celem programu wolontariatu pracowniczego Provident Polska „Tak! Pomagam” jest wspieranie pracowników i przedstawicieli firmy w realizacji ich własnych inicjatyw wolontariackich. „Cieszymy się, że kolejni wolontariusze włączyli się do programu „Tak! Pomagam”. Dla nas jest to kolejny dowód na to, że program jest coraz popularniejszy wśród pracowników Providenta.” – powiedziała Małgorzata Domaszewicz, koordynator programu „Tak! Pomagam”. Dwa razy w roku firma zachęca pracowników do zgłaszania pomysłów na lokalne akcje społeczne, na które mogą otrzymać dofinansowanie.

W realizacji tegorocznych projektów wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” w sumie weźmie udział 248 pracowników Providenta. Rada programowa, w skład której weszli m.in. Barbara Falandysz z polskiego UNICEF i Prezes Centrum Wolontariatu Dariusz Pietrowski, wytypowała 21 najlepszych pomysłów. Projekty będą realizowane od maja do końca sierpnia br. w 18 miastach Polski, takich jak Warszawa, Toruń, Wrocław, Rzeszów oraz Piotrków Trybunalski. Na ich realizację Provident Polska przeznaczy kwotę w wysokości 60 000 zł.

Założeniem realizowanego programu wolontariatu pracowniczego Provident Polska „Tak! Pomagam” jest również aktywizacja społeczności lokalnych, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży, a także pomoc w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Dotychczasowy bilans ośmiu edycji to ponad 650 000 zł grantów, 925 wolontariuszy i blisko 190 zrealizowanych projektów w całej Polsce.

Program „Tak! Pomagam” funkcjonuje jest w ramach Wolontariatu Biznesu, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

Informacje o projektach realizowanych w ramach poprzednich edycji „Tak! Pomagam” projektach, jak również o innych akcjach podejmowanych przez wolontariuszy Providenta, dostępne są na stronie www.takpomagam.pl.

źródło/autor: Lighthouse Consultants

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu