Wideo Augmented Reality Samsunga bije rekordy popularności na YouTube

Zrealizowany przez Biuro Podróży Reklamy film wideo prezentujący aplikację Augmented Reality (rzeczywistość poszerzona) użytą w kampanii reklamowej telewizorów Samsung 3D LED TV bije rekordy popularności na YouTube. Film zatytułowany „Samsung 3D LED TV” znalazł się na pierwszym miejscu najczęściej oglądanych filmów wideo na YouTube w czerwcu w kategorii „Poradniki i styl”.

Do tej pory obejrzało go ponad 94 tys. internautów.

Kampania reklamowa z użyciem przygotowanej przez Biuro Podróży Reklamy aplikacji Augmented Reality bedącej częścią specjalnego „trójwymiarowego” mikroserwisu internetowego Samsunga okazała się sukcesem już w ciągu pierwszego tygodnia od chwili startu: serwis odwiedziło prawie 160 tys. internautów, a ponad 79 tys. z nich pobrało na swoje komputery aplikację Augmented Reality.

„Aplikacje Augmented Reality stają się coraz popularniejsze na świecie i w Polsce, a sukces kampanii reklamowej zrealizowanej przez nas dla Samsung Electronics Polska dowodzi, że to narzędzie marketingowe będzie coraz chętniej wykorzystywane przez firmy w kampaniach reklamowych. To już nie jest tylko nowinka technologiczna, ale charakteryzujący się duża efektywnością sposób na zwrócenie uwagi konsumentów w natłoku komunikatów reklamowych. Po zrealizowaniu kampanii dla Samsunga notujemy znaczący wzrost zapytań ze strony marketerów o możliwości wykorzystania Augmented Reality w ich miksie reklamowym.” – mówi Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający „Biura Podróży Reklamy”, które przygotowało i zrealizowało projekt.

Dostępny na YouTube film prezentuje możliwości Augmented Reality i prowadzi użytkownika przez kolejne etapy korzystania z aplikacji, która ma na celu przybliżenie konsumentom możliwości rzeczywistości poszerzonej i poinformowanie ich o wprowadzeniu przez Samsunga do sprzedaży telewizorów 3D LED TV.

Film „Samsung 3D LED TV” na YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=m0fUNO78u4Y&feature=player_embedded

Mikroserwis Samsunga z aplikacją Augmented Reality:

http://www.samsung.com/pl/experience/promotion/3d/ar/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu