Szwedzki dwór królewski wybrał papier z oferty Arctic Paper

  • by

Zaproszenia na ślub szwedzkiej następczyni tronu zostały wydrukowane na papierze Munken produkowanym przez Arctic Paper

Zaproszenia oraz inne materiały związane ze zbliżającym się ślubem szwedzkiej następczyni tronu księżniczki Victorii z p. Danielem Westlingiem, który odbędzie się w 19 czerwca b.r. w katedrze sztokholmskiej, zostały wydrukowane na papierze Munken Pure produkowanym przez szwedzką papiernię Munkedals należącą do Grupy Arctic Paper. „Produkt wytwarzany w Szwecji, przyjazny dla środowiska naturalnego, za którym stoi długa tradycja produkcji papieru najwyższej jakości” – tymi kryteriami kierował się szwedzki dwór królewski wybierając papier na tę wyjątkową uroczystość.

Wzór zaproszeń wykonano na podstawie specjalnej dworskiej księgi szablonów. Kremowy odcień Munken Pure doskonale harmonizuje z wybranymi na tę okazję barwami królewskimi – błękitem Królewskiego Orderu Serafinów i letnią zielenią kwiatu lipy. Zaproszenia są dodatkowo zdobione tłoczeniami i złotą folią.

Papier Munken Polar został wybrany do druku odpowiedzi na zaproszenia oraz kart wstępu na ceremonię ślubną w katedrze sztokholmskiej.

Arctic Paper Munkedals blisko natury

Arctic Paper Munkedals – papiernia, w której wytwarzany jest papier Munken – znajduje się w samym sercu przepięknego regionu przyrodniczego Bohuslän, w niewielkiej odległości od fiordu Gullmars. Lokalizacja zakładu na terenach wrażliwych ekologicznie sprawiło, że Spółka może się poszczycić długą i udokumentowaną tradycją pracy na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Obecnie ze względu na gospodarkę wodną oraz wykorzystanie procesów oczyszczania biologicznego Arctic Paper Munkedals jest zaliczany do najczystszych zakładów papierniczych na świecie – zużycie wody wynosi tu poniżej 3 m3 na tonę papieru, podczas gdy średnia dla branży wynosi 15 m3.

Marki Munken Pure i Munken Polar uzyskały certyfikaty FSC (certyfikat Rady Zrównoważonej Gospodarki Leśnej) i PEFC (certyfikat Programu na Rzecz Zagospodarowania Zasobów Leśnych) – co oznacza, że są one wytwarzane z zachowaniem wszystkich norm w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej.

„Jesteśmy zaszczyceni wyborem papieru Munken przez szwedzki dwór królewski na oprawę tak ważnej dla tego kraju chwili. Jest to dla nas potwierdzeniem, że bardzo wysoka jakość papieru Munken, wysokie kompetencje naszych pracowników oraz nasza bardzo duża dbałości o ekologiczny aspekt naszej działalności znajdują uznanie nawet wśród najbardziej wymagających klientów. Bardzo się cieszę, że mamy szansę współuczestniczenia w tak prestiżowym wydarzeniu w kraju, w którym Arctic Paper rozpoczął swoją działalność i gdzie obecnie znajdują się dwie z czterech fabryk należących do Grupy” – powiedział Michał Jarczyński, Prezes Zarządu Arctic Paper S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu