Nowy Xbox360 – w Vobis już można zamawiać

W sklepie internetowym Vobis.pl oraz salonach Vobis Digital ruszyła przedsprzedaż najnowszego modelu konsoli do gier Xbox 360. Nowa wersja urządzenia jest mniejsza, lżejsza, zużywa mniej energii, pracuje ciszej, a na dodatek jest standardowo wyposażona w dysk o pojemności 250 GB oraz obsługę bezprzewodowej sieci WiFi.

Xbox 360 250 GB – to oficjalna nazwa nowego modelu – został zaprezentowany przez firmę Microsoft 14 czerwca na targach E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles. Termin polskiej premiery urządzenia został wyznaczony na 16 lipca 2010 r., ale urządzenie już dziś można zamawiać na stronie internetowej oraz w sklepach sieci Vobis Digital. Klienci, którzy skorzystają z oferty przedsprzedaży, nową konsolę otrzymają w dniu polskiej premiery – dodatkowym upominkiem dla nich będzie koszulka z logo Xbox 360. Zamówienie można złożyć na stronie Vobis http://www.vobis.pl/oferta/konsole/xbox_360/870150_konsola_xbox_250gb.aspx. Konsola oferowana jest w cenie 1099 zł.

Najnowszy model Xboxa 360 dostępny jest w kolorze czarnym, który świetnie komponuje się z nową, bardziej elegancką i mniejszą o 30% obudową. Z obudowy zniknęły porty kart pamięci – pojawił się za to dotykowy przycisk otwierania czytnika płyt oraz port, dzięki któremu do urządzenia w łatwy sposób będzie można podłączyć Kinect (dodatek umożliwiający sterowanie grami za pomocą gestów – jego premierę zaplanowano na jesień 2010 r.). Nowością jest również złącze Kensington, za pomocą którego można przypiąć konsolę stalową linką, co utrudni jej kradzież.

Xbox 360 to obecnie jedna z najpopularniejszych na świecie konsoli do multimedialnej rozrywki. Urządzenie świetnie komponuje się z domowym centrum rozrywki – bez problemu możemy podłączyć je do telewizora czy projektora za pośrednictwem złącza HDMI.

Konsola świetnie nadaje się również do oglądania filmów, słuchania muzyki czy przeglądania zdjęć – urządzenie ma wbudowany czytnik DVD, obsługuje też popularny format DivX. Jesienią, gdy firma Microsoft oficjalnie udostępni w Polsce usługę Xbox Live, zakres funkcji konsoli znacząco się rozszerzy – pojawi się m.in. możliwość korzystania z internetowego radia, serwisów społecznościowych czy internetowej wypożyczalni filmów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu