ABRA S.A. wykorzystuje transport intermodalny

ABRA S.A., właściciel sieci sklepów meblowych, kontynuuje współpracę z firmą Panalpina Polska w zakresie obsługi ładunków z Dalekiego Wschodu. Nowością we współpracy pomiędzy firmami jest zastosowanie transportu intermodalnego, łączącego w sobie transport morski, kolejowy i samochodowy.

Około 5 proc. towarów sprzedawanych w sklepach sieci ABRA pochodzi spoza Polski, głównie z fabryk w Chinach i Malezji. Obecnie kontenery zawierające ładunki dla ABRY, przyjmowane są w porcie morskim w Hamburgu, skąd transportem kolejowym trafiają do centrum logistycznego we Wrocławiu. Skorzystanie z transportu intermodalnego pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności, zarówno pod kątem finansowym jak i czasowym.

W 2009 roku partnerem logistycznym ABRY, odpowiedzialnym na transport i dystrybucję ładunków pochodzących z Azji, była firma Panalpina, która zrealizowała dla firmy m.in. fracht i dystrybucję ponad 100 czterdziestostopowych kontenerów. ABRA korzystała również z dodatkowych usług, np. z okresowego magazynowania towarów do momentu dalszej dystrybucji w sieci.

– W ostatnim czasie podejmowaliśmy rozmowy z wieloma firmami świadczącymi usługi logistyczne, w ramach okresowego badania ofert operatorów logistycznych działających na polskim rynku. Wynikiem takiego przeglądu jest decyzja o dalszej współpracy z firmą Panalpina. Oprócz kryterium kosztowego, braliśmy pod uwagę także dotychczasowe doświadczenia z Panalpiną oraz jakość świadczonych przez firmę usług. Przewidujemy, że ilość operacji, które zlecimy firmie Panalpina w 2010 roku pozostanie na poziomie zbliżonym do ubiegłego roku – wyjaśnia Marek Zelek, Dyrektor Logistyki ABRA S.A.

– Z naszych obserwacji wynika, że transport kombinowany z wykorzystaniem dowozów kolejowych, mimo, że nie jest rozwiązaniem nowym, nadal nie cieszy się szeroką popularnością na polskim rynku. Szkoda, ponieważ dzięki zastosowaniu tej opcji oszczędzamy pieniądze i zyskujemy elastyczność z punktu widzenia łańcucha dostaw, a jednocześnie pamiętamy o ochronie środowiska – mówi Robert Korczakowski, Kierownik Działu Spedycji Morskiej Panalpina Wrocław i Kraków.

źródło/autor: ABRA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu