Powstaje pierwsze w Polsce pole golfowe na hałdzie

Już w tym roku zaczną się prace związane z budową pełnowymiarowego pola golfowego, na terenach po byłej KWK Szombierki w Bytomiu. Jak zapewnia inwestor, spółka Armada Development, pole golfowe będzie dopełnieniem całości inwestycji, która przewiduje także budowę domów jednorodzinnych oraz szeregowych. Symbolem nowej dzielnicy będzie zabytkowa wieża wyciągowa Szybu Krystyna, która przyjmie funkcję edukacyjno-rozrywkową.

Prace związane z budową pola golfowego, nabrały tempa po tym, jak w zeszłym tygodniu podpisano umowę z projektantem pola. Spośród kilkunastu ofert, które inwestor otrzymał od Europejskiego Stowarzyszenia Projektantów Pól Golfowych, wybrano propozycję firmy Stadler Golf Courses z Niemiec. Zakresem opracowania jest projekt pierwszych dziewięciu dołków pola golfowego, oraz wytyczenie powierzchni dla zabudowy jednorodzinnej. Harmonogram prac projektowych przewiduje dostarczenie dokumentacji technicznej do końca czerwca tego roku. Przypomnijmy również, że w tym roku również startuje równolegle inna inwestycja w sąsiedztwie pola golfowego w Bytomiu, pole do nauki gry w golfa tzw. „driving range”.

To będzie dla nas bardzo cenne doświadczenie, do tej pory nie mieliśmy okazji projektować pola na zdegradowanych terenach. Jesteśmy jednak przekonani, że jego naturalne ukształtowanie i poprzemysłowy charakter będą wyróżniać się na tle innych pól golfowych. Z pewnością będziemy chcieli wykorzystać klimat i ogromną różnorodność okolicy – mówi Christopher Stadler, główny projektant.

Faktycznie, szombierski krajobraz będzie raczej odbiegał od innych pól golfowych. Na pasjonatów tej gry czekają tu leśne zagajniki, jeziorka oraz liczne pagórki czy hałdy. A wszystko to w dolinie przepływającej przez teren, rzeki Bytomki.

Michał Goli, właściciel spółki Armada Development, nie kryje ogromnego zadowolenia z postępów towarzyszących tej inwestycji – Jestem golfistą od piętnastu lat i bardzo długo szukałem odpowiedniego miejsca do budowy pola golfowego – znalazłem je w Bytomiu i cieszę się, że dzięki wiedzy i doświadczeniu firmy Stadler, moja wizja nabierze realnych kształtów. Chciałbym, aby to pole przyczyniło się do ponownego rozkwitu Szombierek, a tym samym Bytomia. – dodaje Goli.

Tempa nabrał też projekt związany z zabytkową wieżą Szybu Krystyna, którą spółka chce zaadaptować pod funkcję edukacyjno – rozrywkową. Projekt pod nazwą Kopalnia Wiedzy jest na razie we wstępnej fazie opracowań, jednak rozmowy dotyczące ewentualnej współpracy z kilkoma uczelniami wyższymi na Śląsku, już trwają.

źródło/autor: Armada Development

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu