Personal PR partnerem Global Startup Challenge 2010

Agencja Personal PR specjalizująca się w kompleksowych działaniach komunikacyjnych marek i firm z wykorzystaniem nowych mediów, została partnerem programu Global Startup Challenge 2010. Projekt skierowany jest do twórców przedsięwzięć internetowych o najwyższym potencjale, rokujących odniesienie sukcesu w skali globalnej. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

Do walki o miejsce w Global Startup Challenge 2010 zaproszeni są zarówno Polacy, jak i osoby z innych krajów europejskich. Personal PR wpiera projekt medialnie: w mediach polskich i zagranicznych.

– Nasze zaangażowanie w projekt wynika po pierwsze, z jego unikalności na polskim rynku, po drugie zaś, z profilu naszej agencji. Personal PR od początku działalności silnie koncentruje się na rynku nowych technologii. Na naszej stronie można znaleźć ofertę skierowaną specjalnie do twórców innowacyjnych projektów, czy firm szukających pomocy w obszarze social media. Pomagamy takim podmiotom efektywnie rozpocząć start „nowej” formy działalności – mówi Karolina Janik, Prezes Zarządu Personal PR Sp. z o. o.

Celem Programu Global Startup Challenge jest wyłonienie i wsparcie merytoryczne, technologiczne oraz finansowe najlepszych pomysłodawców startupów z całej Europy. Do 16 czerwca br. przyjmowane są zgłoszenia, z których wyłonione zostaną zespoły biorące udział w dwumiesięcznych warsztatach odbywających się w Szczecińskim Parku Naukowo-Technologicznym. Warsztaty prowadzone przez spółkę Red Sky, twórców największego projektu internetowego stworzonego przez polskich programistów FilesTube.com, oznaczają równocześnie początek prac zespołów nad swoimi projektami pod opieką ekspertów z rynku IT, e-marketingu i rynku kapitałowego. Najciekawsze startupy mają szansę na wsparcie Funduszu Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, który inwestuje w nowe spółki do 200 tys. euro, a także na zainteresowanie wśród Aniołów Biznesu.

Organizatorami inicjatywy Global Startup Challenge 2010 są: spółka Red Sky oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER. W program zaangażowany jest również Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny, Xevin Lab, NetCamp, Urząd Miasta Szczecin oraz Szczecin.EU – Oficjalny Kanał Informacyjny Miasta Szczecin.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresami:

http://personal-pr.pl

http://globstar2010.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu