Oferty pracy w Polsce w końcu z pensją?

Znaczna większość ofert pracy w Polsce nie zawiera informacji o wysokości proponowanego wynagrodzenia, co w Wielkiej Brytanii czy Holandii jest dziś już normą. Szukając pracy, często spotykamy się z hasłami „atrakcyjne wynagrodzenie”, „wysokie zarobki”, które jednak nie pomagają ocenić, czy dane stanowisko spełnia nasze oczekiwania płacowe. Z myślą o wspieraniu wyceny zarobków dla internetowych ofert pracy została stworzona strona JakaPensja.pl – pierwszy tego rodzaju serwis w Polsce.

Jak działa JakaPensja.pl

Zasada działania serwisu jest prosta: poszukujący pracy dodaje adres strony z interesującą go ofertą, którą użytkownicy serwisu następnie wyceniają. Mogą oni także oceniać, które wyceny są ich zdaniem najbliższe prawdzie, i na tej podstawie obliczana jest średnia pensja dla danej oferty. Dzięki wyszukiwarce można również przeszukiwać wycenione wcześniej oferty. Poza tym w JakaPensja.pl znajdziemy porady dla poszukujących pracy oraz listę zarobków ciekawych osób, z której dowiemy się, ile zarabia biskup, poseł czy Premier RP.

Pomysł i początki

Idea serwisu zrodziła się z opowiadań i negatywnych doświadczeń moich znajomych, którzy często sfrustrowani opowiadali o zmarnowanym czasie, pieniądzach i energii na pisanie CV i listów motywacyjnych, a także na wyjazdy, często do innych miast, na rozmowy o pracę – mówi Andrzej Danielewicz, współtwórca JakaPensja.pl. – W końcu okazywało się, że oferowane wynagrodzenie oraz oczekiwania kandydatów bardzo się różnią. Postanowiłem im pomóc i w tym celu stworzyłem prostą wersję strony, która pozwalała na wycenę wysokości zarobków – tak powstały fundamenty pod dzisiejszą wersję serwisu JakaPensja.pl.

Cele twórców

W Polsce ciągle panuje przeświadczenie, że nie warto publikować wysokości proponowanego wynagrodzenia w ofercie pracy. My jednak uważamy, że zawarcie tej informacji usprawni i zredukuje koszty procesu rekrutacji dla pracodawców dzięki temu, że zgłaszać się będą jedynie kandydaci skłonni zaakceptować oferowane wynagrodzenie; poszukującym pracy ułatwi to z kolei wybór ofert, z których warto skorzystać – dodaje Andrzej Danielewicz. – Jawność proponowanego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii to norma. Dlaczego nie przenieść standardów europejskich do Polski? Serwis JakaPensja.pl odpowiada na to zapotrzebowanie i pozwala wyszukiwać oferty pracy, dla których użytkownicy serwisu wyceniają prawdopodobne wysokości zarobków. Chcemy zmienić realia polskiego rynku ofert pracy.

Twórcy JakaPensja.pl stawiają przed sobą trzy główne cele:

  • 50% ofert pracy w Polsce zawiera informację o zarobkach;
  • 50% szukających pracy zaczyna od JakaPensja.pl;
  • 50% firm szukających pracownika zaczyna na JakaPensja.pl.

Cele ambitne, ale czy osiągalne? Z pewnością większość poszukujących pracy w Polsce życzyłaby sobie, żeby zostały zrealizowane. Dlatego zapraszamy do korzystania z serwisu JakaPensja.pl!

źródło/autor: JakaPensja.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu