Niższe ceny na serwery i dyski sieciowe QNAP

14 czerwca br. EPA Systemy wprowadziła nowy cennik na dyski i serwery sieciowe QNAP. Podstawowe modele, kierowane głównie do odbiorców indywidualnych oraz małych biur, są dostępne w cenach niższych prawie o 20 proc. Zaawansowane urządzenia NAS firmy QNAP nabyć można natomiast ok. 5 proc. taniej. Nowe ceny to wynik wspólnej decyzji producenta i dystrybutora.

− Udało się już nam wprowadzić pojęcie dysku sieciowego do słownika polskich użytkowników. Jeszcze nie tak dawno był to termin, podobnie jak urządzenia typu NAS, praktycznie nieznany – mówi Paweł Premicz, prezes zarządu EPA Systemy. – Teraz nadszedł czas na jeszcze większą popularyzację, którą zapewnić mogą właśnie atrakcyjne ceny na urządzenia QNAP.

Przyjęta strategia jest nie tylko dowodem, że technologia IT staje się cenowo bardziej przystępna. Nowe stawki mają wesprzeć sprzedaż, zwiększyć świadomość marki oraz przekonać nowych klientów zarówno do urządzeń QNAP, jak i generalnie – sprzętu typu NAS. Obecne dyski sieciowe to wielofunkcyjne produkty, niezawodne, łatwe w instalacji i obsłudze. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i w firmach każdej wielkości. Bezproblemowe przechowywanie i kopia danych, współdzielenie plików, zdalny dostęp do zasobów, strony intranetowe i internetowe, galerie zdjęć, system monitoringu wideo, odtwarzanie muzyki i filmów w urządzeniach zgodnych z DLNA to tylko niektóre elementy, z którymi radzi sobie dobrej klasy dysk sieciowy. Zastępuje tym samym tradycyjne serwery PC, jest bardziej energooszczędny i nie wymaga profesjonalnej obsługi IT. – Tego typu możliwości, połączone teraz z przystępną ceną, z pewnością zainteresują grono potencjalnych użytkowników – stwierdza Paweł Premicz.

Dostępne w ofercie EPA Systemy dyski i serwery sieciowe QNAP wyróżnia specjalny hologram autentyczności, który potwierdza pochodzenie urządzenia z legalnego źródła i uprawnia do korzystania z gwarancji oraz oficjalnego kanału wsparcia technicznego. QNAP posiada obecnie najbardziej rozbudowaną ofertę dysków sieciowych NAS. Na rynku dostępne są modele 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie typu rack. Urządzenia dedykowane są zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i małych/średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw.

Przykładowe, sugerowane ceny rynkowe wybranych dysków sieciowych QNAP:

  • QNAP TS-110 – 550 PLN netto (stara cena: 680 PLN netto)
  • QNAP TS-210 − 790 PLN netto (stara cena: 990 PLN netto)
  • QNAP TS-410 – 1390 PLN netto (stara cena: 1780 PLN netto)
  • QNAP TS-859 Pro − 5490 PLN netto (stara cena: 6390 PLN netto)

źródło/autor: EPA Systemy

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu