Eskimos S.A. planuje debiut na NewConnect

Eskimos S.A. – spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą mrożonych owoców i warzyw na zlecenie klientów branżowych – planuje zadebiutować na NewConnect na początku III kwartału 2010 roku.

W ofercie prywatnej akcji serii C spółka chce pozyskać 1,5 mln PLN. Środki te zostaną przeznaczone na działania rozwojowe i pro-wzrostowe. Eskimos S.A. zamierza skoncentrować się na intensyfikacji prac badawczych oraz dalszej penetracji obecnie wykorzystywanych surowców.

Celem strategicznym spółki jest przejęcie konkurencyjnego zakładu zajmującego się przetwórstwem owocowo-warzywnym, posiadającego wolne moce produkcyjne oraz dostęp do bazy surowcowej z obszaru Polski centralnej.

Eskimos S.A. działa w sektorze B2B, wytwarzając mrożonki na zlecenie innych przedsiębiorstw, które następnie sprzedają produkty pod własnymi markami. W strukturze sprzedaży spółki średnio 80 procent to klienci zagraniczni (głównie z rynku niemieckiego, austriackiego i francuskiego).

„Polski rynek zbytu nie jest na tyle głęboki, by móc lokować na nim produkcję wszystkich funkcjonujących zakładów. Dlatego w przypadku sprzedaży krajowej koncentrujemy się na obsłudze najbardziej wymagających klientów, w tym producentów artykułów spożywczych dla dzieci, np. Nutricia Polska. Sprzedaż eksportowa kierowana jest przede wszystkim do największych międzynarodowych firm sektora spożywczego, w tym Frosta AG, Bonduelle, Grupa Ardo, Frenzel oraz Jütro Jessen” wyjaśnia Stanisław Sulima, Prezes Zarządu Eskimos S.A.

W 2009 roku spółka osiągnęła 50 mln PLN przychodów ze sprzedaży przy zysku EBITDA na poziomie 4,4 mln PLN.

„Eskimos S.A. to duża, stabilna spółka o długiej tradycji biznesowej. Konsekwentne realizowanie celów strategicznych, w tym przejęcia zakładu konkurencyjnego, pozwoli jej w terminie krótszym niż 18 miesięcy od debiutu na NewConnect kwalifikować się od przeniesienia notowań na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych” komentuje Marcin Duszyński, Prezes Zarządu Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy Eskimos S.A.

źródło/autor: Capital One Advisers

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu