Przejdź do treści

Axis Communications przedstawia nową kamerę kopułkową HDTV z najwyższej półki

Firma Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych, wprowadza AXIS Q6034 – kamerę kopułkową PTZ z najwyższej półki. Nowy model, dostosowany do wymagających instalacji wewnętrznych, posiada 18-krotny zoom optyczny, funkcję obracania w dwóch płaszczyznach i przybliżania obrazu (pan/tilt/zoom), a także rejestruje materiał wizyjny o rozdzielczości HDTV. Dzięki klasie ochrony obudowy IP52 (zabezpieczenie przed pyłem i wodą) oraz łatwej instalacji AXIS Q6034 najlepiej sprawdzi się w systemach nadzoru wizyjnego w portach lotniczych, kasynach, centrach handlowych oraz na stacjach kolejowych i stadionach.

„Kamera AXIS Q6034 oferuje funkcję obracania w dwóch płaszczyznach i przybliżania obrazu (pan/tilt/zoom), rozdzielczość HDTV, zapewniając jednocześnie bardzo szeroki zakres pokrycia nadzorowanych obszarów i wysoki stopień szczegółowości” – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarządzający Axis Communications na obszar krajów niemieckojęzycznych, Holandii i Europy Środkowo-Wschodniej. „Dziś prezentujemy łatwą w instalacji kamerę AXIS Q6034 do zastosowania we wnętrzach, natomiast jeszcze w tym roku wprowadzimy model przystosowany do instalacji zewnętrznych” – dodał Edwin Roobol.

Kamera rejestruje obraz w formacie 16:9 i jakości HDTV (720p) zgodnie ze standardem SMPTE 296M, przy pełnej prędkości wyświetlania klatek i wiernym odwzorowywaniu barw. Funkcja pracy w trybie dzień/noc zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia. AXIS Q6034 może dostarczać jednocześnie wiele indywidualnie konfigurowalnych strumieni wideo w formacie H.264 i Motion JPEG. Wykorzystanie standardu kompresji obrazu H.264 optymalizuje przepustowość łącza i wykorzystanie pamięci masowej bez pogarszania jakości obrazu, natomiast obsługa formatu Motion JPEG zwiększa kompatybilność rozwiązania.

AXIS Q6034 z funkcją PTZ (pan/tilt/zoom) oferuje 18-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z autofocusem. Ze względu na rozdzielczość HDTV, 18-krotny zoom optyczny zapewnia nie tylko poziom szczegółowości obrazu porównywalny z przybliżeniem 36-krotnym (w rozdzielczości 4CIF), ale oferuje również szersze pole widzenia przybliżonych fragmentów obrazu w formacie 16:9. Kamerę AXIS Q6034 można pochylać w trybie ciągłym w płaszczyźnie pionowej (180°) i obracać w poziomie (360°), z prędkością wynoszącą od 0,05° do 450° na sekundę. Urządzenie obsługuje standard High Power over Ethernet (IEEE 802.3at), co znacząco upraszcza instalację, ponieważ ten sam kabel służy do obsługi zasilania, przesyłania materiału wideo i obsługi funkcji PTZ. Razem z kamerą dostarczane jest specjalne mocowanie High PoE.

Dzięki unikatowej funkcji wartownika „Advanced Gatekeeper” kamera może automatycznie ustawić się w konkretnym położeniu, aby sfilmować np. tablice rejestracyjne pojazdu lub twarz osoby po wykryciu ruchu w określonym obszarze, a następnie – po zdefiniowanym czasie – powrócić do pierwotnego położenia. Podłączenie dodatkowego kabla z wieloma złączami umożliwia dwukierunkowe przesyłanie dźwięku oraz jego detekcję. Oprócz tego, kamera wyposażona jest w cztery konfigurowalne wejścia / wyjścia, pozwalające na podłączanie urządzeń zewnętrznych, takich jak czujniki i przekaźniki. Wbudowane gniazdo na karty SD / SDHC umożliwia także lokalne przechowywanie nagrań.

AXIS Q6034 oferuje najbardziej zaawansowany na rynku zestaw opcji dotyczących ochrony i zarządzania w technologii sieciowej. Kamera współpracuje z programem AXIS Camera Station oraz najszerszą gamą aplikacji do zarządzania materiałem wizyjnym, stworzonych w ramach programu Axis Application Development Partner.

Dystrybutorami produktów Axis Communications w Polsce są firmy: Anixter Polska (www.anixter.pl), Softex Data (www.softexdata.pl), Tech Data Polska / TDAzlan (www.techdata.pl) i Videor (www.videor.com).

Zdjęcia AXIS Q6034 oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q6034

źródło/autor: Axis Communications