Avnet i Mellanox podpisali ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną

Avnet Technology Solutions, którego polskim przedstawicielem jest Avnet Sp. z o.o., wprowadził do oferty karty do adapterów, przełączniki, systemy dostępowe, kable miedziane i światłowodowe oraz oprogramowanie dla serwerów i rozwiązań storage firmy Mellanox.

Avnet Technology Solutions, wiodący dystrybutor rozwiązań informatycznych na świecie, a zarazem grupa operacyjna spółki Avnet, Inc. (NYSE:AVT) podpisał umowę dystrybucyjną z Mellanox Technologies, wiodącym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych end-to-end dedykowanych dla serwerów i systemów storage. W ramach umowy w ofercie Avnet znajdą się: pełna linia kart do adapterów 40Gb/s InfiniBand oraz 10 Gigabit Ethernet, przełączniki 40Gb/s InfiniBand, systemy dostępowe InfiniBand to Ethernet lub Fibre Channel, kable miedziane i światłowodowe, a także oprogramowanie dla serwerów i storage.

Dystrybucja przez Avnet Sp. z o.o. rozwiązań Mellanox to kolejny krok w procesie rozszerzania przez firmę portfolio produktowego, a jednocześnie dobre uzupełnienie już posiadanej oferty. Osobą odpowiedzialną za markę Mellanox będzie Rafał Zieliński, e-mail: rafal.zielinski@avnet.com, tel.: (22) 878 76 58, tel. kom.: 0 601 505 667.

“Globalna skala i zakres działalności Avnet Technology Solutions pomogą Mellanox szerzej zaistnieć na rynku europejskim oraz otworzą przed firmą możliwości wzrostu”, powiedział Marc Sultzbaugh, vice president of worldwide sales w Mellanox Technologies. „Adaptery i systemy przełączników Mellanox zapewniają wydajność infrastrukturze I/O oraz skalowalność dla centrów danych, Cloud, Web 2.0 a także środowiska informatycznego o wysokiej wydajności. Włączając do oferty rozwiązania serwerowe oraz storage, produkty Mellanox InfiniBand oraz Ethernet networking, partnerzy Avnet w kanale dystrybucyjnym mają możliwość zyskania przewagi konkurencyjnej na rynkach, które obsługują, a także mogą pomóc swoim klientom w zwiększeniu wydajności i efektywności ich centrów danych”.

Poprzez współpracę z Avnet i Mellanox partnerzy w kanale dystrybucyjnym będą w stanie dostarczać wydajnych rozwiązań odpowiadających wyzwaniom biznesowym ich końcowych klientów w całej Europie. Dzisiejsze centra danych wymagają sprawnej infrastruktury integrującej trwające udoskonalenia w technologiach komputerowych, storage, sieciach oraz aplikacjach, a także umożliwiającej IT wspieranie zmieniających się procesów biznesowych. Rozwiązania telekomunikacyjne Mellanox ułatwiają organizacjom IT zamianę zasobów informatycznych i storage z systemów monolitycznych na wspólnie zorientowane zasoby składające się ze standaryzowanych komponentów, które można dynamicznie dostarczać i udostępniać przez inteligentną sieć.

„Produkty Mellanox mają kluczowe znaczenie wobec postępującej konwergencji w centrach danych”. – powiedział Gary Coburn, senior vice president, Product Business Group w Avnet Technology Solutions, EMEA. Aplikacje typu: klastrowanie, wirtualizacja, cloud computing i oczywiście przetwarzanie danych o wysokiej wydajności wymagają najszybszej łączności. Avnet będzie blisko współpracował ze swoimi partnerami w kanale dystrybucyjnym w celu zapewnienia im niezbędnych narzędzi sprzedażowych i technicznych, które pozwolą na włączenie produktów Mellanox do oferty i dostarczanie klientom najwyżej jakości usług z zakresu aplikacji przy jednoczesnej redukcji stałych kosztów oraz wymagań z zakresu zarządzania powiązanych z infrastrukturą serwerową i storage.

źródło/autor: Avnet

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu