Plantronics dołączył do Unified Communications Interoperability Forum

Firma Plantronics poinformowała o przystąpieniu do nowo powstałego forum UCIF. Organizacja tworzy i uzgadnia standardy, które mają służyć podniesieniu poziomu interoperacyjności Unified Communications oraz uzyskaniu lepszej współpracy sprzętu i oprogramowania do UC. Sojusz non-profit skupia liderów technologii na całym świecie, którzy współpracują ze sobą, by w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje Unified Communications. UCIF poświęcona jest umożliwieniu łączenia aplikacji dostawców, interoperacyjności sprzętu i oprogramowania Unified Communications w firmach, u konsumentów i dostawców usług. Ma na celu usprawnienie wewnętrznej współpracy globalnych przedsiębiorstw, tak aby były bardziej wydajne.

Plantronics został zaproszony do współpracy przez założycieli: HP, Juniper Networks, Logitech / LifeSize Communications, Microsoft i Polycom. Uznając, że płynne i efektywne współdziałanie oparte na otwartych standardach jest jednym z kluczowych wymogów do wprowadzenia Unified Communications do współczesnych przedsiębiorstw, członkowie UCIF współpracują, aby pokonać powszechnie istniejące bariery interoperacyjności. Stawiają sobie za cel doprowadzenie do powszechnego stosowania przez przedsiębiorstwa UC w komunikacji i dostarczenie im wiarygodnych i bogatych wrażeń związanych z tą technologią.

– Od chwili, kiedy Unified Communications osiągnęła jednolite tempo wzrostu, przedsiębiorstwa zmagają się z wyzwaniami związanymi z integracją sprzętu i oprogramowania od różnych dostawców. Inicjatywa podjęta przez UCIF ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego wdrażania UC – mówi Gunjan Bhow, wiceprezes Unified Communications w Plantronics. – Poprzez wyeliminowanie braku płynnej współpracy osób i zespołów, UCIF i Plantronics pomoże działom IT w firmach przyspieszyć i usprawnić proces wdrożenia UC i wyeliminować koszty, zapewniając jednocześnie wyjątkową wiedzę użytkownikowi końcowemu. Interoperacyjność ma kluczowe znaczenie nie tylko dla sukcesu klienta przy wdrożeniu Unified Communications, ale jest także przy obsłudze nowych i starszych narzędzi, usług i infrastruktury UC pochodzących od różnych dostawców. Do tej pory wysiłki zmierzające do osiągnięcia płynnej współpracy pojawiały się ad-hoc i dawały klientom minimalną pewność, że ich obecne i planowane inwestycje są chronione, a oni sami otrzymują obiecaną jakość usług – komentuje Jonathan Edwards, analityk Unified Communications, IDC. – Cieszę się, że Plantronics, po dołączeniu do UCIF, zaczyna odgrywać w niej wiodącą rolę. Wysiłek wszystkich firm doprowadzi do przyjęcia otwartych standardów i rozwoju programów oraz nałożenia na dostawców odpowiedzialności za ochronę inwestycji dla klientów końcowych. To z pewnością przyspieszy szersze przyjęcie technologii UC – twierdzi.

UCIF współpracuje w oparciu o istniejące już standardy przemysłowe, określając i uzupełniając luki występujące pomiędzy obecnie istniejącymi protokołami i kwestiami interoperacyjności, które utknęły w martwym punkcie, oraz wdrażając cenne metody komunikacji. Organizacja jest otwarta dla dostawców rozwiązań sprzętowych i oprogramowania, dostawców usług i operatorów sieci.

Aby uzyskać więcej informacji lub dołączyć do UCIF, wejdź na www.ucif.org

W Polsce dystrybutorem Plantronics jest Kontel-Telecom (WWW.kontel.pl)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu