Nanotel S.A. przeprowadzi emisję o wartości 1 mln zł

Nanotel S.A. – wyspecjalizowana firma działająca w obszarze budownictwa dla telekomunikacji oraz systemów pomp ciepła – przeprowadzi w czerwcu prywatną emisję akcji, a następnie zadebiutuje na rynku NewConnect. W ramach emisji spółka chce pozyskać ok. 1 mln zł. Funkcję Oferującego podczas oferty pełni Wrocławski Dom Maklerski S.A., a Autoryzowanym Doradcą jest CEE Capital sp. z o.o.

– „Działamy od 2005 roku generując co roku przychody na poziomie kilku milionów złotych. Specjalizujemy się dwóch segmentach rynku tj. w projektowaniu i realizacji sieci teleinformatycznych dla dużych odbiorców oraz w kompleksowym wykonawstwie systemów pomp ciepła głównie dla klientów indywidualnych. Taka struktura dzialalności sprawia, że jesteśmy w pewnym stopniu uodpornieni na wahania koniunktury gospodarczej, a ilość realizowanych zleceń rośnie. Emisję realizujemy właśnie ze względu na konieczność zaspokojenia popytu na nasze usługi. Musimy powiększyć nasz park maszynowy m.in. o kolejną wiertnicę wraz z osprzętem. Pozwoli to szybko zwiększyć generowane przychody z segmentu pomp ciepła i pozytywnie przełoży się na wyniki spółki. Jeszcze w tym roku spodziewamy się, że przychody wzrosną o ponad 30% i osiągną poziom 2,3 mln zł i wygenerujemy 230 tys. zysku netto, w stosunku do odpowiednio 1,7 mln zł przychodów i 266 tys. straty netto rok wcześniej.” – mówi Daniel Wojnarowicz, Prezes Zarządu Nanotel S.A.

Działalność w obszarze telekomunikacji

Nanotel realizuje projekty wykonawcze związane z nowoczesnymi inwestycjami telekomunikacyjnymi, takie jak: (i) projekty sieci multimedialnych na osiedlach mieszkaniowych (np. w Suwałkach i Sanoku na zasobach przekraczających 30 tys. mieszkań), (ii) projekt i budowa sieci telekomunikacyjnej w systemie FTTH (światłowód do mieszkania) na powstającym osiedlu domów jednorodzinnych na Osiedlu Malowniczym we Wrocławiu , (iii) budowa i modernizacja sieci telekomunikacyjnych umożliwiająca korzystanie z usługi tripple play, a wybudowana przez spółkę sieć umożliwia korzystanie z takiej usługi ok. 50 tys. gospodarstw domowych we Wrocławiu, Wałbrzychu, Oleśnicy, Kaliszu, Lesznie i Dzierżoniowie.

– „Gospodarka odżywa i realizujemy coraz więcej projektów. Aktualnie rozpoczynamy prace związane z budową największej w Polsce inwestycji związanej z budową sieci optotelekomunikacyjnej. Na podstawie własnego projektu przystąpiliśmy do realizacji zadania obejmującego 12 tys. gospodarstw domowych na wielorodzinnych osiedlach mieszkaniowych we Wrocławiu. Po zakończeniu inwestycji na obszarze objętym inwestycją będzie dostępny w pełni światłowodowy dostęp do usług telekomunikacyjnych Operatora, którym będzie Telefonia Dialog.” – mówi Daniel Wojnarowicz, Prezes Zarządu Nanotel S.A.

Od 2008 roku Nanotel rozwija również działalność związaną z wykonawstwem kompleksowego systemu pomp ciepła.

– W Polsce w coraz większym stopniu wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania ogrzewania domów jednorodzinnych za pomocą pomp ciepła uznawanych jako odnawialne źródło energii. Dlatego już w 2008 roku stworzyliśmy markę własną NANOTERM, w ramach ktore realizujemy systemy ogrzewania domów za pomocą pompy ciepła czyli przetworzając ciepło pozyskanego z gruntu na potrzeby ogrzewania domu. To bardzo kompleksowa usługa w ramach ktorej wykonujemy obliczenia własne, projektujemy całość układu, realizujemy i uruchamiamy cały układ, a na zakończenie dostarczamy klientowi dokumentację powykonawczą wraz z gwarancją jakości. Na dodatek cieszy się coraz większym powodzeniem. Do końca 2009 roku zrealizowaliśmy 48 takich projektów na łączną kwotę przekraczającą 2,1 mln zł brutto – opowiada Daniel Wojnarowicz, Prezes Zarządu Nanotel S.A.

źródło/autor: Wrocławski Dom Maklerski

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu