Mural w Centrum Warszawy już jest! Malowanie może być proste

przez | 16/06/2010

Warszawska Wola nabrała nowych kolorów! Dzięki muralowi, który od dzisiaj można podziwiać na jednej ze ścian kamienicy przy ul. Leszno 22, otaczająca ją szara okolica zyskała nowy wymiar i w związku ze zbliżającym się latem rozbłysła szeroką paletą barw. Inicjatorem gigantycznego obrazu jest firma Flűgger, producent farb i akcesoriów malarskich.

Stworzone malowidło opowiada zabawne i ciekawe historie. Przedstawione zdarzenia dzieją się w poszczególnych pokojach, a każdy z nich prezentuje określoną opowieść. Świat ludzki miesza się tu ze światem zwierząt, realny z fantastycznym. Dzięki temu realistyczna przestrzeń warszawskiej Woli nabiera magicznego wymiaru.

Cieszymy się, że firma Flűgger może być inicjatorem tak ciekawych wydarzeń jak powstanie murala, który z jednej strony ubarwia otaczającą przestrzeń i czyni ją przyjaźniejszą, a z drugiej daje szansę realizowania swojej twórczej pasji młodemu artyście. Właściwie dobrane i dobre jakościowo farby w dowolnych kolorach to dla naszej firmy priorytet, dlatego też szczególnie zależy nam, aby przez tego typu akcje podkreślać jak duże znaczenie dla naszego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości ma estetyka – mówi Małgorzata Undziłło, country manager Flűgger Sp. z o.o.

Mural, który na dłużej wpisze się w scenerię warszawskiej Woli, pokazuje jak bardzo potrzebne są inicjatywy ubarwiania szarej przestrzeni, która często działa na nas odpychająco i raczej zniechęca do jej odwiedzania. Kolor oprócz tego, że przykuwa naszą uwagę, nadaje także przestrzeni sympatyczniejszego charakteru, dzięki czemu zyskuje ona niewątpliwie na wartości.

W przestrzeni miejskiej murale czują się znakomicie – integrują się z architekturą i otoczeniem. Ponadto jako nośnik informacji reklamowych są dużo przyjaźniejsze niż siatki czy bannery, ponieważ nie zasłaniają mieszkańcom okien i nie zabierają w związku z tym cennego światła i widoku. Ich wykonanie jest bardzo pracochłonne, ponieważ najpierw należy wykonać projekt i przygotować kartony robocze, następnie konieczne jest odpowiednie przygotowanie ściany i przeniesienie rysunku z kartonów na elewacje. Dopiero wtedy rozpoczyna się proces malowania – mówi Paweł Korab Kowalski, artysta nadzorujący działania związane z powstawaniem murala.

źródło/autor: Proximity