Cyfrowy Dzień Ojca

Już za tydzień jedno z najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu – Dzień Ojca. Jak wiadomo, to przeważnie głowa rodziny ma słabość do elektronicznych gadżetów. Firma Vobis przygotowała specjalny serwis z propozycjami prezentów dla cyber-ojców.

Współcześni ojcowie to zwykle jednostki dość zestresowane – dlatego też warto pomyśleć o upominkach, które pomogą im się zrelaksować. Świetną propozycją wydaje się odtwarzacz multimedialny, dzięki któremu łatwo i wygodnie możemy oglądać na ekranie telewizora pliki wideo, audio i zdjęcia, przechowywane w pamięci komputera. Wystarczy skopiować wybrane multimedia na przenośną pamięć USB (np. na pendrive’a czy dysk 2,5″) i podłączyć ją do odtwarzacza Sony SMP-U10 – a wtedy ten, za pośrednictwem złącza HDMI, wyświetli je na telewizorze.

Urządzenie jest proste w obsłudze, niewielkie i bez problemu odtwarza najpopularniejsze formaty multimedialne (JPEG, MP3, AAC, WMA, LPCM, Divx, MPEG-1,2,4, VOB, VRO). Jego cenę ustalono na 230 zł.

Panów, którzy preferują bardziej interaktywne formy relaksu, powinien zainteresować prezent w postaci nowoczesnej konsoli do gier Xbox 360 w prestiżowej wersji Elite (wyposażoną w złącze HDMI oraz dysk o pojemności 120 GB, na którym można zapisać m.in. gry, muzykę oraz filmy). Konsola zamknięta jest w czarnej, eleganckiej obudowie (do zestawu dołączony jest czarny kontroler).

Dodajmy, że w komplecie z konsolą nabywca dostaje cztery gry, które zapewnią wiele godzin wyśmienitej rozrywki – Forza Motorsport 3, Halo 3 O.D.S.T., Lego Batman oraz Pure. Cena takiego zestawu to 1049 zł.

Dla ojców, którzy często muszą przenosić duże ilości danych, idealnym prezentem będzie dysk Western Digital Elements Portable 250 GB – niewielki (78 x 126 x 15 mm), pojemny (250 GB) i wysoce przenośny (waży zaledwie 200 g). Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem szybkiego interfejsu USB 2.0. Nabywca w komplecie z dyskiem otrzymuje zestaw przydatnego oprogramowania oraz elegancki futerał WD Carrying Case – cenę ustalono na 220 zł.

Dobrym pomysłem na upominek dla taty jest również cyfrowy aparat fotograficzny – np. Olympus FE-47, wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14 megapikseli oraz 5x zoom optyczny. Urządzenie świetnie sprawdzi się podczas spacerów, wycieczek czy rodzinnych uroczystości – dysponuje ono m.in. systemem i-Auto, technologią Śledzenie AF, Zaawansowaną Detekcją Twarzy oraz cyfrową stabilizacją obrazu. Użytkownik może też skorzystać z czterech „Magicznych Filtrów”, które zachęcają do rozwinięcia własnej kreatywności (do dyspozycji są Pop Art, Szkic, Fotografia otworkowa oraz Rybie oko).

Urządzenie jest wyposażone w ekran LCD o przekątnej 2,7″, złącze USB 2.0 oraz obudowę, charakteryzującą się dwuwarstwowym, krystaliczno-perłowym, wykończeniem powierzchni. Cenę aparatu ustalono na 399 zł.

Wszystkie opisane powyżej produkty dostępne są w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl. Więcej propozycji prezentów na Dzień Ojca można znaleźć w okolicznościowym serwisie http://promo.vobis.pl/dzien_ojca/ .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu