Akcja Woda dla Sudanu Kampanią Społeczną Roku 2009

Akcja „Woda dla Sudanu” prowadzona wspólnie przez Polską Akcją Humanitarną i Cisowiankę zwyciężyła w konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2009 organizowanym przez Fundację Komunikacji Społecznej. Akcji „Woda dla Sudanu” przyznano nagrodę w kategorii „kampanie Firm i Fundacji Firm”. Akcję doceniono za „różnorodność i długofalowość działań oraz za skuteczną budowę marki kampanii.”

Nagrodę dla najlepszych polskich kampanii przyznaje niezależne jury*, w skład którego wchodzą eksperci marketingu społecznego. W tym roku do organizowanego już po raz drugi konkursu zgłoszono aż 54 kampanie. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: Inicjatywy Obywatelskie, kampanie Instytucji Publicznych i Agend Rządowych oraz kampanie Firm i Fundacji Firm. Za najlepszą inicjatywę społeczną uznano kampanię „Razem 89”, a za najlepszą kampanię instytucji publicznych kampanię „Kumpel z przeszłości”. W konkursie przyznano także cztery wyróżnienia.

Podczas rozdania nagród podkreślono, że akcja Woda dla Sudanu stanowi dobry przykład współpracy pomiędzy sektorem organizacji pozarządowych a biznesem. Doceniono także długofalowość akcji, jej wymierne efekty oraz różnorodne środki przekazu. Kampania Woda dla Sudanu otrzymała nagrodę Kampanii Roku 2009 w kategorii Firmy i fundacje firm za podjęcie różnorodnych i długofalowych działań na rzecz osiągnięcia celu kampanii. Jury konkursowe uznało że przyczyniło się to do skutecznego budowania marki kampanii. – mówi Marcin Izdebski z Fundacji Komunikacji Społecznej.

Akcja „Woda dla Sudanu” realizowana jest od listopada 2008 roku. Jej celem jest zabranie środków na budowę studni i ujęć wodnych w Sudanie Południowym. Specjalnie na potrzeby akcji stworzono małą butelkę Cisowianki, która w całości dedykowana jest Polskiej Akcji Humanitarnej. Dotychczas wybudowano 4 studnie, które zapewniły dostęp do bezpiecznej wody pitnej kilku tysiącom mieszkańców Sudanu. Docelowo z zebranych środków powstanie przynajmniej 11 studni.

Akcję wspierają patroni medialni: TVN, Polskie Radio, Onet.pl National Geographic Channel, Clear Channel, a także lokalizator internetowy Zumi.pl oraz magazyn Male Men.

* Jury w składzie Paweł Prochenko (Przewodniczący Jury), Przemysław Bogdanowicz, Piotr Czarnowski, Olga Figurska, Marcin Izdebski, Monika Jasłowska, Dominika Maison, Mirella Panek-Owsiańska, Jolanta Plieth-Cholewińska, Monika Probosz, Norbert Maliszewski, Ireneusz Stankiewicz, Malina Wieczorek.

źródło/autor: Pure PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu