CERABUD S.A. przeprowadzi emisję akcji z prawem poboru

CERABUD S.A. – notowana na NewConnect spółka z branży ceramiki budowlanej – przeprowadzi na przełomie czerwca i lipca br. nową emisję akcji z prawem poboru. Do obrotu zostanie wprowadzonych do 45.875.000 akcji serii D. Cena emisyjna akcji nowej emisji wyniesie 15 groszy. Dwa prawa poboru będą uprawniać do objęcia jednej nowej akcji serii D. Spółka planuje pozyskać do 4 587 500 złotych. Środki te zostaną przeznaczone między innymi na inwestycje w nowe zakłady produkcyjne oraz na modernizację parku maszynowego oraz procesów i technologii produkcji. Dzień wykonania PP przypada na 21 czerwca br.

Spółka w marcu br. rozpoczęła procedurę, która ma na celu przygotować ją do przejścia na rynek regulowany.

– „Przejście na parkiet główny jest dla nas w tej chwili priorytetem. Temu ma również służyć nowa emisja akcji. Środki, które pozyskamy od Inwestorów przeznaczymy na inwestycje w nowe zakłady produkcyjne oraz na unowocześnienie i doposażenie naszego parku maszynowego. Dzięki temu zwiększymy moc produkcyjną, co jest bardzo istotne, gdyż z powodu długiej i ciężkiej zimy przesunęliśmy nasze plany sprzedażowo- produkcyjne na kolejne kwartały.” – mówi Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu CERABUD S.A.

CERABUD S.A. zanotowała w pierwszym kwartale br. przychód ze sprzedaży na poziomie blisko 125 tysięcy złotych. W porównaniu do tego samego kwartału w ubiegłym roku stanowi to wzrost o 73,2%. Jak podaje Spółka, w 2010 roku spodziewany przychód powinien wynieść 4 mln zł, a zysku netto 1,74 mln złotych.

źródło/autor: CERABUD

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu