Arrow ECS Services wprowadza autoryzowane szkolenia z oprogramowania SUSE Linux Enterprise i PlateSpin firmy Novell

Novell poinformował, że firma Arrow ECS Services (uprzednio ITL Polska) uzyskała autoryzację Novell Gold Training Partner i wprowadza do swojej oferty szkolenia oraz egzaminy umożliwiające uzyskanie światowych certyfikatów potwierdzających wiedzę nt. systemów SUSE Linux i PlateSpin.

Arrow ECS Services posiada ugruntowaną pozycję na rynku szkoleń dla użytkowników oprogramowania VMware i Citrix, do których w głównej mierze skierowane są produkty PlateSpin służące do zarządzania wirtualizacją i obciążeniami serwerów i tym samym szkolenie PlateSpin Workload Management Administration. Rodzina rozwiązań PlateSpin (zobacz: www.novell.com/solutions/virtualization-workload ) obejmuje m.in. omawiane na kursie oprogramowanie PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate i PlateSpin Protect umożliwiające profilowanie, migrację, ochronę i zarządzanie obciążeniami serwerowymi w infrastrukturach fizycznych i wirtualnych w heterogenicznych środowiskach informatycznych. Obecnie rozwiązania PlateSpin jako jedyne na rynku obsługują 32- i 64-bitowe serwery Windows oraz Linux oraz współpracują ze wszystkimi wiodącymi hipernadzorcami, w tym VMware ESX i ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer oraz Xen wbudowanym w SUSE Linux Enterprise Server.

Oferta szkoleniowa Arrow ECS Services obejmuje ponadto szereg kursów z systemów SUSE Linux Enterprise, od podstaw i administracji, po bezpieczeństwo i usługi sieciowe. Udział w kursach SUSE Linux Enterprise Fundamentals, SUSE Linux Enterprise Administration, SUSE Linux Enterprise Server Security i SUSE Linux Enterprise Server Networking Services – w połączeniu z powiązanymi egzaminami – pozwala na uzyskanie certyfikatów Novell Certified Linux Administrator, następnie Certified Linux Professional 11/ LPIC-1, aż po Certified Linux Engineer.

W Arrow ECS Services trwają już zapisy na kursy z oprogramowania firmy Novell organizowane ośrodkach w Krakowie i Warszawie. Pierwsze szkolenia odbędą się w sierpniu br. i są objęte promocją cenową. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.ArrowECSservices.pl lub u opiekuna szkoleń firmy Novell w Arrow ECS Services, Pani Agnieszki Brzeskot, Key Account Manager (Agnieszka.Brzeskot@arrowecsservices.pl, tel. 22 488 70 25).

źródło/autor: Novell

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu