Aplikacja Kick IT & Qlik IT firmy QlikTech oddaje w ręce fanów piłki nożnej na całym świecie wyniki meczów, ciekawostki i dane historyczne

Ta mobilna aplikacja dostępna w trybie on-line dostarcza odpowiedzi na pytania związane z piłką nożną oraz pozwala na dokonywanie porównań przy pomocy zaledwie kilku kliknięć.

Dla tych, którzy chcą udowodnić, że ich drużyna jest najlepsza na świecie, QlikTech, firma zajmująca się produktami do wizualnej i interaktywnej analizy danych, stworzyła darmową aplikację, która pozwala fanom na nieograniczony dostęp do statystyk dotyczących zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej. Dzięki tej aplikacji dostępnej online z przeglądarki WWW lub przy pomocy dowolnego urządzenia mobilnego entuzjaści piłki nożnej mogą przeglądać ponad 80 lat historii mistrzostw, aby analizować dane historyczne i poznawać związane z nim ciekawostki.

Aplikacja Kick It & Qlik It wykorzystuje dane dostarczone przez firmę Infostrada Sports i będzie aktualizowana o rzeczywiste dane z turnieju co 60 minut od 11 czerwca do 11 lipca. Aby pobrać aplikację, wystarczy wejść na: http://www.qlikview.com/kickitandqlikit

Dzięki technologii używanej zazwyczaj przez firmy do analizowania informacji biznesowych, Kick It & Qlik It pozwala użytkownikom być na bieżąco z wszystkimi wynikami meczów mistrzostw w 2010 r. i zadziwiać przyjaciół odpowiedziami na takie pytania jak:

  • zależność pomiędzy wzrostem graczy a liczbą strzelonych goli głową,
  • która pozycja otrzymuje najwięcej żółtych kartek i jaka jest średnia wieku zawodników grających na różnych pozycjach,
  • w których częściach meczu najczęściej padają gole,
  • kim są najstarsi i najmłodsi gracze biorący udział w mistrzostwach,
  • ile przewinień odnotowano w całym turnieju i który z graczy ma ich najwięcej.

„Tego lata świat będzie wspólnie obserwował jeden z najwspanialszych turniejów, a każdy z nas będzie kibicował swojej drużynie lub krajowi”, mówi Anthony Deighton, starszy wiceprezes ds. produktów w QlikTech. „W QlikTech wierzymy, że oprogramowanie używane czy to w biurze czy też w pubie ze znajomymi powinno być łatwe i przyjemne. Teraz fani mogą zakładać się i rozmawiać o grach uzyskując odpowiedzi na pytania, na które nie poznaliby odpowiedzi, gdyby nie zaczęli korzystać z naszej aplikacji”.

źródło/autor: QlikTech

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu