Telepresence wspiera Niemiecką Federację Piłki Nożnej

Deutsche Telekom, Cisco i Niemiecka Federacja Piłki Nożnej (DFB) rozszerzają kontakty partnerskie w zakresie usługi współpracy wideo na żywo Deutschland TelePresence. Dwa przedsiębiorstwa techniczne wyposażyły siedzibę niemieckiej krajowej reprezentacji piłki nożnej w RPA w system Cisco TelePresence, pomagając zapewnić niezawodne i wydajne łącze z platformą TelePresence w Niemczech.

System Cisco TelePresence w centrum konferencyjnym w RPA jest umieszczony zaraz obok siedziby drużyny niemieckiej w hotelu Velmore Grand Hotel niedaleko Pretorii. W Niemczech systemy TelePresence są dostępne w lokalizacjach takich, jak siedziba DFB we Frankfurcie nad Menem, a także w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie, Dusseldorfie i Bonn.

Usługa Deutschland TelePresence umożliwia zarządzanie instalacjami federacji DFB w RPA i w Niemczech, zapewniając wzajemne komunikowanie się z najwyższą jakością obrazu i dźwięku.

Usługa współpracy wideo między RPA a Niemcami to pierwsze tego typu wdrożenie dokonane przez Deutsche Telekom i Cisco. Jest to pierwsze międzynarodowe wdrożenie usługi Deutschland TelePresence ― wykorzystujące podmorskie kable światłowodowe i obejmujące odległość 8 tys. kilometrów w linii prostej.

Deutsche Telekom i Cisco będą świadczyć na rzecz federacji DFB usługę TelePresence i udostępniać jej systemy TelePresence przez okres trzech lat. Oprócz wewnętrznej komunikacji w ramach federacji, DFB wykorzystuje system wideokonferencyjny do bezpośredniej komunikacji z partnerami zaangażowanymi w tę współpracę. Usługa Deutschland TelePresence jest dostępna w różnych wersjach. Każdy kompleksowy pakiet zawiera pełną gamę usług, od planowania, poprzez konfigurowanie systemu, aż po jego eksploatację. W szczególności poszczególne komponenty obejmują szerokopasmowe połączenia sieciowe do Internetu, system Cisco TelePresence, usługę przełączania, systemy rezerwacji, zaawansowany pakiet zabezpieczeń, a także instalację, eksploatację i konserwację. Wszystkie komponenty są optymalnie zsynchronizowane, zapewniając klientom prostą obsługę i bezproblemowe działanie po naciśnięciu jednego przycisku.

Deutsche Telekom jest partnerem federacji FDB oraz partnerem o statusie Premium krajowej reprezentacji męskiej, kobiecej i młodzieżowej od 2005 r. Grupa jest również krajowym sponsorem turnieju World Cup dla kobiet w Niemczech w 2011 r. Oprócz zaangażowania w przedsięwzięcia sportowe, Deutsche Telekom wykorzystuje również piłkę nożną jako platformę do testowania obiecujących modeli biznesowych. Współpraca ta otwiera szereg możliwości zademonstrowania całej innowacyjności nowych produktów i usług oferowanych przez firmę należącą do czołowych operatorów telekomunikacyjnych w Europie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu