Ponad 100 ploterów Canon sprzedanych w trakcie targów Ipex

Firma Canon Europe poinformowała, że podczas targów Ipex 2010 sprzedała ponad 100 swoich ploterów. Taki rezultat przekroczył oczekiwania producenta i zarazem potwierdził wyniki ostatnich badań branży sponsorowanych przez firmę (opracowanie „Redefinition of the Digital Printer”), które wykazały, że w 2010 roku 44 procent respondentów z Europy Zachodniej zamierza zainwestować w rozwiązania wielkoformatowe.

Wielkoformatowe systemy druku firmy Canon, prezentowane na stoisku z udziałem dziewięciu partnerów, takich jak GMG i Contex, stanowiły kluczową część kompletnego systemu produkcyjnego i cieszyły się dużym zainteresowaniem za strony komercyjnych drukarni oraz działów CRD chcących przejść na druk cyfrowy lub wykorzystać potencjał biznesowy druku wielkoformatowego. Stanowi to kolejne potwierdzenie trendu zaobserwowanego w badaniu „Redefinition of the Digital Printer”, w którym 86 procent respondentów stwierdziło, że druk szerokoformatowy pomógł im zachować rentowność podczas kryzysu gospodarczego.

Wśród systemów druku wielkoformatowego pokazanych przez firmę Canon podczas targów znajdowały się nowe modele imagePROGRAF iPF8300 i iPF6350 — ten drugi zdobył już nagrodę TIPA dla „Najlepszej drukarki wielkoformatowej” w 2010 roku. Wszystkie maszyny z nowej rodziny otrzymały też najwyższą możliwą ocenę od firmy analitycznej BERTL za wyjątkowe osiągnięcia w kategoriach takich jak jakość obrazu, cena i bezpieczeństwo. Systemy imagePROGRAF iPF8300 i iPF6350 przyciągały uwagę wielu zwiedzających, którzy sugerowali, że jakość wydruków i precyzja obrazu predestynuje te modele do miana rozwiązań do proofingu kolorowego.

„Przyjechaliśmy na targi Ipex 2010 z dużymi nadziejami na sukces naszych rozwiązań wielkoformatowych, ale zainteresowanie klientów przekroczyło nasze oczekiwania. Jasno pokazuje to, że popyt na dobre jakościowo, wielkoformatowe wydruki w branży profesjonalnej fotografii, proofingu i druku artystycznego rośnie w miarę, jak drukarze szukają nowych sposobów na polepszenie wyników finansowych” – powiedział Shane Burchett, specjalista ds. marketingu w dziale rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe.

Canon zaprezentuje swoją innowacyjną rodzinę rozwiązań wielkoformatowych na nadchodzących targch FESPA 2010, które odbędą się w Monachium w dniach 22–26 czerwca 2010 r.

źródło/autor: Canon Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu