14. warszawski Piknik Naukowy ze Spryciarze.pl

Spotkaj się z ekipą Spryciarze.pl podczas 14. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie! Już 12 czerwca (czyli w najbliższą sobotę) od godz. 11:00 do godz. 20:00 przedstawiciele portalu pokazywać będą sposoby na praktyczne wykorzystanie nauki w codziennym życiu, które powstały na bazie wideoporadników dostępnych w portalu.

„Jak bawić się płynem nienewtonowskim?”, „Jak zrobić zabawkę z pułapki na myszy?”, czy „Jak zrobić pułapkę z mentosów i coli?”, te i wiele innych pomysłów na praktyczne wykorzystanie nauki w życiu codziennym zaprezentują Spryciarze.pl podczas Pikniku Naukowego, który organizuje Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik.

– Piknik Naukowy to impreza, która bardzo pasuje do charakteru naszego portalu. Pokazuje naukę dostępną, ciekawą, naukę której można doświadczyć – mówi Michał Szczerba, marketing manager Spryciarze.pl – Wiele z ponad 10 000 wideoporadników na Spryciarze.pl opartych jest o proste zasady fizyki, czy chemii. Wykorzystując składniki dostępne w każdym domu wykonać możemy naprawdę niesamowite rzeczy! W trakcie Pikniku Naukowego chcemy pokazać, że nie trzeba mieć wykształcenia wyższego, aby zarazić się pasją do eksperymentowania – dodaje.

W tym roku hasłem przewodnim imprezy jest „Wielki MikroŚwiat”. Wśród ponad tysiąca pokazów każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. W Pikniku Naukowym uczestniczą bowiem instytucje związane z różnymi dziedzinami wiedzy – matematyką, widowiskową fizyką i chemią, archeologią, biologią, medycyną, literaturą, historią czy geografią. Amatorzy podwodnego świata, mobilnych robotów i najnowszych technologii, badacze kosmosu i pasjonaci pojazdów latających – dla nich wszystkich organizatorzy przygotowali setki fascynujących eksperymentów, symulacji i modeli.

źródło/autor: Spryciarze.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu