Rozwiązania Polycom H.264 High Profile zapewniają najniższy całkowity koszt utrzymania

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, jako pierwsza w branży wprowadza rozwiązanie obsługujące H.264 High Profile, tj opartą na standardach technologię kompresji wideo, która pozwala zredukować wymagania pasma do obsługi wideokonferencji nawet o 50 procent. Dzięki niższym wymaganiom pasma możliwe jest obniżenie kosztów sieci i szybsze uzyskanie większych korzyści z komunikacji wizualnej.

Do tej pory w technologię H.264 High Profile wyposażona była seria systemów telepresence do sal konferencyjnych o nazwie Polycom HDX. Obecnie firma Polycom wprowadza ją również w seriach Polycom RMX 4000 oraz 2000, najbardziej wydajnych platformach do obsługi wielopunktowych konferencji oferujących komunikację wizualną w jakości HD. Technologia będzie również wykorzystywana w produktach immersive telepresence, które są najwyższej klasy rozwiązaniami dostępnymi obecnie na rynku m.in. w serii Polycom RealPresence Experience (RPX), dostosowywanych do wymagań klienta produktach ATX 300 (Polycom Architected Telepresence Experience), Polycom Telepresence Experience (TPX) służących do odbywania spotkań i współpracy, jak również nowych produktach o nazwie Polycom Open Telepresence Experience (OTX) 300, których wchodzą na rynek w tym samym czasie (nota prasowa w załączeniu).

“Cieszymy się, że możemy dostarczać pierwsze kompleksowe rozwiązanie obsługujące technologię H.264 High Profile, która pozwoli obniżyć koszty związane z wykorzystaniem pasma oraz w niedrogi sposób rozbudowywać swoje systemy,” powiedział Andrew Miller, prezes i dyrektor generalny firmy Polycom. “Szacujemy, że przedsiębiorstwa korzystające z takiego systemu Polycom telepresence wyda nawet o 2,1 miliona USD mniej w pierwszym roku, wliczając koszty sprzętu, pasma, usług oraz utrzymania, w porównaniu z porównywalnym urządzeniem TelePresence oferowanym przez Cisco.”

Wyposażenie rozwiązań Polycom w technologię H.264 High Profile zapewnia przełomową wydajność wideo w każdym paśmie, w tym wideo full-motion HD przy 512 kbps, oraz wideo full-motion DVD-quality standard definition (SD) przy zaledwie 128 kbps.

“Wdrożyliśmy technologię H.264 High Profile w naszych systemach Polycom HDX, a rezultaty są imponujące,” powiedział John Vitrano, wicedyrektor ds. usług w firmie CA Technologies. “Możemy korzystać z wideokonferencji przy mniejszym użyciu pasma bez wpływu na jakość. Cieszymy się, że Polycom wdraża ją w swoich mostkach konferencyjnych oraz produktach typu „immersive telepresence”, ponieważ umożliwi to szersze wykorzystanie technologii H.264 High Profile w wielu aplikacjach.”

Obsługa technologii H.264 High Profile w produktach Polycom odgrywać będzie zasadniczą rolę w programie współpracy partnerskiej Polycom Open Collaboration Network podjętego na rzecz integracji komunikacji wizualnej z wiodącymi środowiskami unified communications (UC). Jest również strategicznym elementem inicjatywy podejmowanej przez Polycom wraz z firmą Juniper Networks, której celem jest poprawa jakości, wydajności i oszczędności sieci wideo.

“Firmy Juniper oraz Polycom opracowują pierwsze skalowalne, ukierunkowane na obsługę konferencji rozwiązanie sieciowe, które umożliwi operatorom maksymalne zwiększenie wartości istniejących sieci w celu dostarczania najwyższej jakości usług wideo,” powiedziała Gerri Elliott, wicedyrektor ds. współpracy strategicznej w firmie Juniper Networks. “Wyposażenie produktów Polycom w technologię H.264 High Profile stanowi uzupełnienie tych wysiłków ponieważ umożliwia klientom obsługę o wiele większej liczby połączeń wideo w ich istniejących sieciach. Nasze połączone rozwiązanie pozwoli operatorom na przejście od sieci nakładkowych (overlay networks) służących do realizacji usług wideo w kierunku bardziej inteligentnych i wydajnych sieci konwergentnych, które w dłuższym okresie czasu są bardziej opłacalne.”

Wyższa jakość transmisji wideo przy niższym wykorzystaniu pasma poprawia jakość doświadczeń użytkowników m.in. pracowników mobilnych i pracujących z domu, a szersze zastosowanie upowszechni tego typu współpracę pomiędzy firmami. Aplikacje współpracy często polegają na wykonywaniu połączeń za pomocą słabej jakości sieci lub połączeń pomiędzy sieciami korporacyjnymi z wykorzystaniem Internetu publicznego. Aby zapewnić większą spójność i wysoką jakość doświadczeń, uzupełnieniem nowej technologii H.264 High Profile jest innowacyjne odzyskiwania utraconych pakietów o nazwie Polycom Lost Packet Recovery. Dzięki czemu, Polycom jako jedyna firmą chroni jakość głosu, obrazu i treści w przypadku utraty pakietów i przeciążenia sieci.

Technologia H.264 High Profile jest obecnie dostępna w serii systemów wideokonferencyjnych Polycom HDX (6000, 7000, 8000 oraz 9000). W produktach Polycom RMX 4000 oraz 2000 oraz w rozwiązaniach Polycom immersive telepresence (Polycom RPX, OTX oraz ATX) będzie dostępna w trzecim kwartale 2010 roku.

źródło/autor: Polycom

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu