Nowości w docelu.pl

Lokalizator docelu.pl wzbogacił się o nowe funkcjonalności. Serwis postawił na społeczności – umożliwił internautom zamieszczanie zdjęć zrobionych w ciekawych dla nich miejscach (molo w Sopocie, norweskie fiordy) oraz tworzenie notatek odnoszących się do konkretnych punktów na mapie i przesyłanie ich znajomym. Nowością jest też funkcjonalność FotoAdres – baza ponad 70 tysięcy zdjęć kluczowych warszawskich budynków, z dokładnym adresem każdego oraz umiejscowieniem go na planie miasta.

Zdjęcia użytkowników

Społecznościową nowością w serwisie jest opcja dodawania zdjęć przez użytkowników. Każdy internauta, który posiada fotki ciekawych miejsc, obiektów, uroczych, nieznanych zakątków, może się nimi pochwalić, umieszczając je w stosownej lokalizacji na mapie docelu.pl. Witryna pozwala na gromadzenie plików w albumach (np. grupowanie tematyczne, lokalizacyjne, chronologiczne) i oznaczanie tagami. Użytkownicy przeglądający galerie z danej lokalizacji mogą też przy okazji oglądać fotografie z ich najbliższej, geograficznej okolicy. Internauci mają możliwość wyrażenia opinii na ich temat – wpisując ją w komentarzu lub oceniając zdjęcie przez przyznawanie punktów. Na ich podstawie są tworzone rankingi. Udostępniona została także możliwość importowania zdjęć z innych serwisów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników aktywnych w witrynach służących do publikowania zdjęć (Picasa, Pikeo, itd.), dodaliśmy unikalną wśród lokalizatorów internetowych funkcjonalność importowania fotografii z tych serwisów do docelu.pl – mówi Bartłomiej Szymański, Koordynator Grupy IT zajmującej się rozwojem docelu.pl – Użytkownik podaje dane autoryzacyjne i otrzymuje listę albumów oraz zdjęć, spośród których może w łatwy sposób wybrać te, które chce zaimportować i upublicznić w naszym lokalizatorze.

Dodatkowo twórcy serwisu udostępnili opcję dla amatorów sztuki fotografii – przy każdej fotce prezentowane są najważniejsze dane typu EXIF (model aparatu, jakim była wykonana, ekspozycja, ogniskowa, balans bieli, itd.).

Funkcjonalność pozwala nie tylko na prezentację swoich zdjęć, ale także może stanowić bogatą bazę zdjęć ciekawych miejsc w Polsce, tworzoną przez użytkowników.

Notatki czyli chmurki

Docelu.pl pozwala teraz także na zamieszczanie i przesyłanie innym map

ze stworzonymi przez siebie notatkami (tzw. chmurkami). Użytkownik może zamieścić na mapie dowolną informację – maksymalnie do 300 znaków. Chmurka może też zostać przez niego dowolnie sformatowana (opcje zmiany kroju, wielkości czcionki, itd.). Informacje takie mogą być nieocenioną pomocą np. podczas organizowania… imprezy.

Wystarczy na mapie docelu.pl zaznaczyć miejsce, w którym „event” się odbędzie, z adnotacją o godzinie spotkania oraz dodatkowymi danymi, np. o obowiązujących strojach, a następnie przesłać link do wszystkich zaproszonych gości. Otrzymają oni nie tylko wiadomość o tym, „co”, oraz „kiedy”, itd., ale jednocześnie zobaczą na mapie „gdzie” i sprawdzą, jak dotrzeć na miejsce.

Co ważne, funkcjonalności te są maksymalnie użyteczne, a korzystanie z nich nie wymaga ani rejestracji, ani logowania.

FotoAdres

FotoAdres to pierwsza w polskim Internecie kompleksowa baza zdjęć kluczowych obiektów Warszawy. Zawiera ponad 70 tysięcy fotografii, a każdej przyporządkowany jest dokładny adres budynku oraz umiejscowienie na mapie. Dzięki tej funkcjonalności użytkownicy mogą teraz nie tylko zobaczyć, gdzie na planie Warszawy znajduje się obiekt, którego szukają, ale też sprawdzić, jak wygląda zarówno on, jak i jego otoczenie.

By skorzystać z funkcjonalności, wystarczy w zakładce FotoAdres serwisu wpisać adres, który zamierza się odnaleźć. Użytkownik od razu otrzymuje zdjęcie budynku, mapę z zaznaczonym na niej szukanym obiektem oraz, dla jeszcze większego ułatwienia, fotografie budynków sąsiadujących.

Dążymy do tego, by docelu.pl było najbardziej funkcjonalnym lokalizatorem w Polsce. Serwis już dziś oferuje internautom kompleksową pomoc lokalizacyjną: wyznacza trasy, znajduje miejsca na mapach Europy i świata, służy największą bazą małych miejscowości w naszym kraju. Teraz uruchomiliśmy FotoAdres, z bazą zdjęć obiektów Warszawy. Zaczęliśmy od stolicy, bo to największe polskie miasto, często odwiedzane przez przyjezdnych, centrum biznesowe i eventowe. Łatwo się w nim zgubić, zwłaszcza gościom, czy ludności napływowej i trudno trafić do miejsca, którego się szuka. Docelu rozwiązuje ten problem. Aktualne zdjęcia konkretnych lokalizacji maksymalnie ułatwią ich odnalezienie – mówi Małgorzata Kaliszczak, Kierownik Zespołu Serwisów Lokalizacyjnych i Ogłoszeniowych, odpowiedzialna za rozwój docelu.pl

http://docelu.pl

http://docelu.pl/fotoadres.html

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu