Nowe narzędzie Quest Server Administrator for SharePoint dla administratorów SharePoint

Firma Quest Software zaprezentuje w drugiej połowie czerwca br. nowe rozwiązanie przeznaczone dla środowiska SharePoint. Będzie to Quest Server Administrator for SharePoint – jedyne w swoim rodzaju zaawansowane narzędzie administracyjne, które usprawnia zarządzanie oraz zapewnia optymalizację wydajności, dostępności i bezpieczeństwa.

Dzięki Quest Server Administrator for SharePoint administratorzy otrzymają szczegółowy wgląd w konfiguracje serwerów SharePoint 2010 i SharePoint 2007 oraz możliwość zmiany ustawień i dostosowania ich do indywidualnych potrzeb, a także porównania z najlepszymi praktykami w celu identyfikacji ryzyka i optymalizacji wydajności SharePoint.

Nowe narzędzie firmy Quest Software pomaga również sprawdzić gotowość środowiska SharePoint 2007 do uaktualnienia do SharePoint 2010. Wbudowane raporty w formie graficznej pokazują, które elementy we wszystkich farmach SharePoint są gotowe do uaktualnienia. Ponadto raporty dostarczają administratorom szczegółową ocenę poszczególnych komponentów środowiska, co pozwala rozwiązać krytyczne problemy jeszcze przed upgrade’m.

„Quest Server Administrator for SharePoint okazał się bardzo przydatny w wykryciu przygotowania do upgrade’u do SharePoint 2010, dostarczając szybki przegląd kondycji farmy SharePoint i możliwość sprawdzenia zgodności z najlepszymi praktykami, w celu optymalizacji wydajności SharePoint. Dużą zaletą rozwiązania jest to, że wszystkie czynności wykonujemy za pomocą jednej konsoli.” – powiedział Anders Rask, Architekt Rozwiązań SharePoint, ProActive.

Quest Server Administrator for SharePoint poszerzył ofertę rozwiązań Quest Software i dołączył do narzędzi do migracji, administrowania i zarządzania środowiskiem SharePoint, takich jak wielokrotnie nagradzany Quest Site Administrator for SharePoint – rozwiązanie przeznaczone do zaawansowanego raportowania, audytowania i zarządzania uprawnieniami otrzymało już dwukrotnie nagrodę Best of TechEd w 2009 i 2010 r. przyznaną przez „Windows IT Pro” i „SQL Server Magazine”.

źródło/autor: Quest Software

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu