Komfort-Klima S.A. już od piątku na rynku NewConnect

W najbliższy piątek 11 czerwca br. Komfort-Klima S.A. – spółka wyspecjalizowana w świadczeniu usług instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych – zadebiutuje na rynku NewConnect. Miesiąc wcześniej Spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji. Pozyskała z niej 1 mln złotych. Środki te przeznaczone zostaną na rozbudowę sieci placówek oraz wzbogacenie wachlarza oferowanych przez Spółkę usług.

– „Oferta, którą skierowaliśmy do Inwestorów oraz prezentowany przez nas model biznesu okazały się dla nich wysoko interesujące. Objęli oni całość emisji. Uważamy, że to dobry znak od rynku dla nas i wierzymy w dalszy sukces Spółki już po wejściu na rynek NewConnect. Działamy w branży, która systematycznie się rozwija. Popyt na świadczone przez nas usługi stale rośnie. W kolejnych latach na pewno przyczynią się do tego dyrektywy unijne, które w trosce o środowisko naturalne i zdrowie człowieka nakazują wymianę przestarzałych już instalacji. Przełoży się to na wzrastający poziom obrotów i rentowności Spółki.” – mówi Robert Kopeć, Prezes Zarządu Komfort – Klima S.A.

Środki pozyskane od Inwestorów wydatkowane będą na rozbudowę sieci placówek. Dzięki temu Spółka będzie miała możliwość realizacji większej ilości zleceń.

– „Zależy nam na rozbudowie terytorialnej sieci oddziałów. Chcemy być obecni w większym stopniu na rynku zachodniej Polski, docelowo planujemy otwarcie biura firmy w Poznaniu. Następnie zamierzamy pojawić się również w północnych województwach kraju jak np. w kujawsko-pomorskim i zachodnio-pomorskim. Będziemy też stopniowo powiększać zakres naszych usług serwisowych oraz ich udział w przychodach przedsiębiorstwa” – tłumaczy Robert Kopeć, Prezes Zarządu Komfort – Klima S.A.

Komfort – Klima S.A. za 2009 r. osiągnęła przychód w wysokości 4 mln zł, wypracowała także dodatni zysk netto oraz zysk z działalności operacyjnej.

źródło/autor: Public Image Advisors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu