Dzieciaki.net.pl – posłuchaj o wychowaniu bez psychologa

Na rynku portali parentingowych pojawiła się rewolucyjna usługa dla rodziców. Serwis Dzieciaki.net.pl udostępnił rodzicom cykl audycji – podcastów – związanych z kontrowersyjnym zagadnieniem wychowania bez psychologa. Podcasty można bezpłatnie ściągnąć na komórkę, przenośny odtwarzacz, komputer, zgrać na płytę lub posłuchać online na portalu. Choć w większości krajów UE, podcasty rodzicielskie są bardzo popularne, w Polsce jest to pierwsze tego typu bezpłatne narzędzie dla rodziców pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu alternatywnych metod wychowawczych.

Wśród samych rodziców jak i samych psychologów coraz częściej można usłyszeć stwierdzenia przekonujące do zarzucenia psychologicznych metod wychowawczych. Okazuje się, że książkowe recepty nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek i co więcej, dość często są pisane przez teoretyków nieposiadających potomstwa.

– Jako młody Rodzic coraz częściej odchodzę od poradnikowych rad i opieram się na własnym doświadczeniu – mówi Ania mama siedmioletniego Gabrysia.

Podobnie jak duża grupa rodziców, przekonuje, Grzegorz Gontarczyk, jeden z założycieli portalu: „Internet pełen jest stron o dzieciach i rodzinie, które wypełniają puste slogany pisane przez psychologów. Na temat wychowywania dzieci wypowiadają się teoretycy, których stopnie naukowe mają przekonać ludzi do swoich racji. Wydaje im się, że teoria, którą przedstawiają może pomóc ludziom w rozwiązaniu ich problemów. Przez nikogo niesprawdzone metody wychowawcze mają rzekomo być lekiem na całe zło. Ciekawe, że te metody to w większości tylko teoria nie poparta żadną praktyką. Często ludzie ci nie mają rodzin ani dzieci! Jak więc mogą przedstawić praktyczne rozwiązania, jeśli w ogóle ich nie znają?”.

Dzieciaki.net.pl to serwis stworzony przez rodziców dla rodziców. Rodzice tworzący serwis, zmagają się z codziennym wychowywaniem dzieci i chcą dzielić się z czytelnikami swoimi praktycznymi doświadczeniami. Twórcy otwarcie przyznają, że nie są ekspertami ani naukowcami w dziedzinie wychowania. Uważają, że większość porad dotyczących tej dziedziny, albo nie mówi prawdy o temacie, albo traktuje temat zbyt teoretycznie.

Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS. Portal, jako pierwszy na rynku internetowych mediów parentingowych wprowadził usługę tego typu. Rodzice poza czytaniem ciekawych porad wychowawczych mają możliwość pobrania audycji na wybrany temat i odsłuchania podcastu podczas spaceru, przygotowując kolację, jadąc rowerem, czy biorąc kąpiel.

źródło/autor: Dzieciaki.net.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu