Polska Głos Wielkopolski najlepszą drużyną piłkarską polskich mediów

przez | 08/06/2010

Łukasz Cieśla z Polski Głosu Wielkopolskiego został najlepszym zawodnikiem I Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego Dziennikarzy Press Cup 2010, który odbył się w dniach 5-6 czerwca w Ostródzie. Organizatorem plebiscytu był PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Dziennikarz poznańskiej drużyny zdobył najwięcej głosów i otrzymał puchar PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Drugie miejsce zajęli ex aequo Radosław Bryłka z TVP oraz Marcin Zieliński z Grupy o2. Wśród uczestników głosowania rozlosowano nagrodę specjalną, ufundowaną przez organizatora plebiscytu – piłkę z podpisami zawodników Lecha Poznań, Mistrza Polski 2010 oraz najbardziej medialnego klubu według raportu POLSKA PIŁKA. Otrzymał ją Bartosz Soja z miesięcznika „Press”.

„Polska Głos Wielkopolski” okazała się drużyną nie do pokonania – wygrała wszystkie rozgrywane podczas turnieju mecze, a w finale zwyciężyła zespół tygodnika „Wprost” wynikiem 3:1. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy TVP, którzy pokonali zespół Polskiego Radia. Ze składu zwycięskiej drużyny wyłoniono również najlepszego bramkarza rozgrywek, którym okazał się Leszek Gracz.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów był gospodarzem centrum prasowego turnieju, w którym dziennikarze mogli zapoznać się m.in. z wynikami aktualnych raportów analitycznych na temat wizerunku medialnego drużyn piłkarskich, porównaniem dzienników informacyjnych i badaniem pism opiniotwórczych.

Organizatorem turnieju był miesięcznik „Press”, współorganizatorem Burmistrz Miasta Ostródy – jednego z ośrodków ubiegających się o status centrum pobytowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, przedstawicieli redakcji prasowych, internetowych, radiowych i telewizyjnych.

źródło/autor: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów