Panda Security umacnia wiodącą pozycję Cloud Antivirus, wprowadzając na rynek nową wersję Pro i ulepszoną wersję Free

Panda Cloud Antivirus, pierwsza i jedyna bazująca na technologii Cloud usługa ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przeznaczona dla użytkowników domowych, działająca zarówno podczas połączenia z internetem jak i bez takiego połączenia, została ulepszona i poszerzona. Aktualizacja Panda Cloud Antivirus Free Edition poprawia i rozszerza ochronę, którą zapewniał oryginalny bezpłatny program, a Panda Cloud Antivirus Pro jest marką nowej komercyjnej wersji produktu, która oferuje rozszerzone wsparcie i automatyzację pracy podnosząc komfort użytkowania. Oba programy, dostępne do pobrania na stronie http://www.cloudantivirus.com, wytyczają nowy standard w wykrywaniu złośliwego oprogramowania przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera.

„Od debiutu w ubiegłym roku programu Panda Cloud Antivirus blisko 10 milionów użytkowników wybrało tę bezpłatną usługę jako preferowany antywirus”, mówi Pedro Bustamante, starszy doradca ds badań i rozwoju w Panda Security. „Wprowadzając nowe produkty stworzyliśmy dwie opcje dla użytkowników. Obie zawierają ulepszenia, które sprawiają, że ochrona komputera jest jeszcze łatwiejsza i bardziej przejrzysta. Free Edition zapewnia użytkownikom najlepszą na rynku podstawową i bezpłatną ochronę dzięki Kolektywnej Inteligencji, technologii Panda Security opartej na modelu cloud computing umożliwiającej analizę złośliwego oprogramowania. Panda Cloud Antivirus Pro Edition oferuje w pełni automatyczne oraz rozszerzone usługi ochrony w bardzo przystępnej cenie”.

Ceniony jako pierwsza bezpłatna usługa ochrony „w chmurze” (jak określany jest internet ) dla użytkowników domowych, Panda Cloud Antivirus zapewnia natychmiastową ochronę przed realnymi zagrożeniami przy znikomym obciążeniu komputera. Minimalne wykorzystanie zasobów komputera to jedna z największy zalet Kolektywnej Inteligencji, opatentowanej technologii Panda Security pozwalającej na automatyczne gromadzenie i przetwarzanie milionów próbek złośliwego oprogramowania w chmurze zamiast lokalnie na komputerze użytkownika. Rezultat to wydajna, precyzyjna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, która zużywa zaledwie 15 MB pamięci RAM wobec 60 MB wykorzystywanych przez tradycyjne antywirusy oparte na bazach sygnatur.

Dowiedziono, że Kolektywna Inteligencja zapewnia doskonałą ochronę zarówno przed znanym, jak i nieznanym złośliwym oprogramowaniem, określanym również jako zagrożenia typu zero-day. W teście porównawczym wiodących bezpłatnych programów antywirusowych przeprowadzonym niedawno przez AV-Test.org dla c’t Magazine program Panda Cloud Antivirus osiągnął o 42,5% lepszy wynik pod względem wykrywania zagrożeń typu zero-day od innych testowanych rozwiązań. Poniższa tabela zawiera ostatnie wyniki testów porównawczych Panda.

Panda Cloud Antivirus, teraz dostępny w 20 językach w tym w polskim, został wysoko oceniony przez PCMag.com, PC World i CNET jako pierwszy bezpłatny antywirus oparty w całości na infrastrukturze cloud computing. Opracowany przez Panda Security innowacyjny model odwrotnej analizy sygnatur, który przekazuje informacje o pożytecznym i złośliwym oprogramowaniu do bazy danych Kolektywnej Inteligencji, zapewnia szybkie skanowanie w poszukiwaniu najnowszego i najbardziej niebezpiecznego złośliwego oprogramowania.

Neil Rubenking, analityk zabezpieczeń z PCMag.com, mówi: „Panda Cloud Antivirus 1.0 to najlepsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe dostępne na rynku (…) a także laureat naszej nagrody Editor’s Choice w kategorii bezpłatnych antywirusów”.

Nowe funkcje Panda Cloud Antivirus Free Edition:

  • Zaawansowana konfiguracja i wykluczenia pozwalają użytkownikom dostosowywać niektóre funkcje, takie jak blokowanie i analiza behawioralna, aby lepiej odpowiadały ich indywidualnym potrzebom i wymaganiom systemowym.
  • Blokada behawioralna zapewnia natychmiastową ochronę przed nowym złośliwym oprogramowaniem i wyspecjalizowanymi atakami.
  • Samodzielna ochrona plików i konfiguracji antywirusa uniemożliwia wyłączenie ochrony przez wyspecjalizowane ataki złośliwego oprogramowania.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu