Grupa ADV startuje z innowacyjnym programem partnerskim

Startuje poznajomosci.pl – prawdopodobnie jeden z niewielu polskich startupów internetowych, nie będący bezpośrednią kopią zagranicznych pomysłów.

Poznajomosci.pl jest programem afiliacyjnym opartym o sieć społecznościową. W odróżnieniu od funkcjonujących obecnie programów afiliacyjnych, wydawcą może stać się każdy „Kowalski” posiadający dostęp do internetu.

Użytkownicy otrzymują premię pieniężną od wszystkich dokonywanych przez siebie zakupów towarów lub usług oferowanych przez partnerów platformy. Dzięki prostej rejestracji otrzymują własną strefę (profil), z wybranym przez siebie adresem internetowym np. kowalski.poznajomosci.pl. Do dyspozycji mają funkcjonalną wyszukiwarkę oraz porównywarkę. Korzystają również z mechanizmu oceniania produktów, pisania własnych opinii i komentarzy oraz dzielenia się ze znajomymi zdjęciami lub wideo.

Poza premią za własne zakupy, wszyscy są dodatkowo wynagradzani za rozbudowę społeczności i zakupy zaproszonych znajomych. Użytkownicy nie muszą dokonywać żadnych obowiązkowych zakupów i nie są obligowani do innych działań. Poznajomosci.pl jest dostępna dla partnerów handlowych bez dodatkowych kosztów i w żaden sposób nie ogranicza jakichkolwiek działań sprzedażowych prowadzonych on-line. Rozliczenia bazują na prowizji od sprzedaży.

Poznajomosci.pl jest jednym z pierwszych tego typu projektów na świecie.

Z perspektywy marketerów i osób zajmujących się dystrybucją przez internet powstaje nie tylko kolejna platforma sprzedaży, ale jednocześnie wygodne narzędzie wspomagające lojalność klientów.

“Naszym celem jest zwrócenie użytkownikom części prowizji, którą dystrybutorzy lub producenci muszą ponosić na reklamę swoich produktów bądź poprzez tradycyjną reklamę, bądź przez wyszukiwarki czy tradycyjne systemy afiliacyjne.” – mówi Marcin Dyczak, CEO Iweii.com – “Niezależnie od tego czy jest to książka, mysz komputerowa, telewizor, wycieczka, ubezpieczenie OC czy kredyt hipoteczny”.

W chwili obecnej poznajomosci.pl oferuje około 20 000 produktów z kilkunastu branż: RTV, AGD, komputerowej, finansów osobistych, ubezpieczeń, artykułów sportowych, artykułów fotograficznych, branży odzieżowej, produktów dla dzieci, książek i innych. Wkrótce do oferty dołączy około 40 nowych partnerów. Docelowo poznajomosci.pl chce prezentować oferty większości sklepów internetowych oraz dostawców usług prowadzących sprzedaż on-line.

Ze względu na innowacyjność poznajomosci.pl będzie pod osobną marką rozwijana również na innych rynkach europejskich przez spółkę celową (o nazwie Iweii Online Solutions) z siedzibą w Irlandii.

źródło/autor: ADV

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu