Citi Handlowy obniża marże na produktach hipotecznych

Citi Handlowy ogłasza obniżkę marż produktów hipotecznych w złotówkach. Od 1 czerwca 2010 roku marże kredytów oraz pożyczek hipotecznych w Citi Handlowy, w zależności od wysokości LtV – czyli stosunku wysokości kredytu do wartości nieruchomości – oraz aktywności klienta na innych produktach w Citi Handlowy, spadną nawet o 0,2 proc.

Obniżenie marż na produktach hipotecznych to wyraz konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju oferty Citi Handlowy. Budujemy konkurencyjny produkt finansowania gotowych nieruchomości. To ciekawa propozycja zwłaszcza wobec sytuacji na rynku nieruchomości, kiedy – jak sugerują analitycy – większość atrakcyjnych inwestycji zostało już wykupionych i rośnie zainteresowanie mieszkaniami z rynku wtórnego, opowiada Katarzyna Przybyła, Dyrektor Biura Produktów Hipotecznych Citi Handlowy.

Od 1 czerwca 2010 roku w Citi Handlowy kredyty hipoteczne, w tym także te z dopłatami w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” oraz pożyczki hipoteczne dostępne są z marżami obniżonymi o maksymalnie 0,2%.

W zależności od aktywności klienta na innych produktach oraz od wysokości LtV, czyli stosunku wysokości kredytu do wartości nieruchomości, marża może zostać obniżona o dodatkowe o 0,9 punktu proc. Najniższa dostępna marża kredytu hipotecznego w Citi Handlowy wynosi teraz 1,1 proc.. Najniższa możliwa marża dla pożyczki hipotecznej – 2,6 proc. Ostateczna wysokość marży dla produktów hipotecznych jak i szczegółowa oferta ustalana jest z klientem indywidualnie.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy udzielany jest na gotowe nieruchomości na kwoty powyżej 80.000 złotych. Bank oferuje kredyty hipoteczne wyłącznie w złotówkach. Tego typu finansowanie nieruchomości pozwala klientom uchronić się przed ewentualnymi stratami związanymi z wahaniami kursu. Maksymalna kwota finansowania to 90 proc. wartości nieruchomości. Spłatę kredytu klienci mogą rozpisać na maksymalnie 30 lat.

Klient poszukujący środków na dowolny cel (w tym także na spłatę zobowiązań) może skorzystać z atrakcyjnej oferty pożyczki hipotecznej. Maksymalna kwota pożyczki może wynieść 70 proc. wartości nieruchomości.

Minimalny miesięczny dochód netto przynajmniej jednego z wnioskodawców ubiegających się o kredyt lub pożyczkę hipoteczną musi wynosić co najmniej 3000 zł. Szczegółowe warunki dotyczące oferty produktów hipotecznych w Citi Handlowy oraz Tabelę Opłat i Prowizji obowiązującą od 1 czerwca 2010 znaleźć można na www.citihandlowy.pl oraz u doradców w oddziałach Citi Handlowy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu