Telogic pozyskał 3 mln euro z funduszu BNP Paribas na ekspansję w Niemczech i w Polsce

Telogic i BNP Paribas Private Equity poinformowały, że BNP Paribas Private Equity zainwestował 3 mln euro w duńską spółkę z branży MVNE (Mobile Virtual Network Enabler) oczekując jej szybkiego wzrostu w najbliższych latach. Inwestycja ma na celu przede wszystkim ekspansję firmy Telogic na rynku niemieckim i polskim.

„Już od wielu lat zajmujemy wysoką pozycję w Szwecji i w Danii, teraz rozszerzamy swoją działalność w Polsce i w Niemczech, gdzie wykupiliśmy w tym roku większościowy pakiet firmy Vistream GmbH. Wsparcie ze strony BNP Paribas Private Equity pozwoli nam na umocnienie naszej pozycji na tych rynkach a także poszukiwanie nowych w Europie” – powiedział Per Erik Ångman, CEO w Telogic.

Obroty firmy Telogic w ciągu ostatnich trzech lat wrosły średnio o 90%, osiągając w 2009 roku wartość 17,4 mln euro. Zastrzyk nowego kapitału pomoże firmie osiągać dalsze sukcesy i poszukiwać ewentualnych inwestycji strategicznych.

„Przyglądaliśmy się z bliska działalności Telogic od pewnego czasu” – powiedział Nicolas Vaillant, Dyrektor ds. inwestycji w BNP Paribas Private Equity. „Byliśmy pod wrażeniem przyspieszenia, jakie firma nabrała w ciągu ostatnich trzech lat, wykorzystując dobre fundamenty i dobre zarządzanie. Telogic to dobrze działająca, innowacyjna firma z ogromnym potencjałem. Dzięki dobrej strategii w Europie, firma będzie w najbliższych latach rosła jeszcze szybciej”.

źródło/autor: DENOISERS Public Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu