Silent Pro Gold – Złoto od Cooler Master

Najnowszej generacji karty graficzne i płyty główne używane przy najbardziej wydajnych platformach dla graczy i overclockerów, stają się coraz bardziej wymagające pod względem zasilania. Silent Pro Gold – nowa seria zasilaczy od Cooler Master została stworzona właśnie z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przy utrzymaniu najwyższej, 90-procentowej wydajności, pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wyśrubowanych potrzeb.

Innowacyjne Technologie

Seria Silent Pro Gold została zaprojektowana całkowicie od podstaw z użyciem kilku innowacyjnych i opatentowanych przez Cooler Master technologii. Na potrzeby nowego produktu, została stworzona technologia HTT (Heat Transfer Technology). Unikalna konstrukcja radiatora w kształcie litery L, pozwala na znaczne poprawienie przepływu powietrza wewnątrz zasilacza, a dzięki temu obniżenie temperatury pracy.

Kolejna cecha serii Silent Pro Gold to Hybrid Transformer, technologia która pozwala na połączenie transformatora bezpośrednio z radiatorem. Pozwala to na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów transformatora.

Z kolei technologia Hyper Path pozwala na, do tej pory nieosiągalne, niemal bezstratne przekazywanie energii. Dzięki połączeniu tych trzech nowych technologii udało się stworzyć jeden z najcichszych i najbardziej wydajnych zasilaczy w swojej kategorii.

Zasilacz jak złoto

Zasilacze serii Silent Pro Gold są dostępne w szerokiej gamie, zaczynając od jednostki o mocy 600W, aż do modelu 1200W. Modele 700W, 800W oraz 900W są wszystkie dostosowane do technologii 3-way SLI i CrossFireX, natomiast modele 1000W i 1200W obsługują również Quad SLI. Jednostka 600W została wyposażona w pojedynczą szynę 48A 12V, podczas gdy zasilacz o mocy 1200W w niesamowite 98A. Wspólnymi cechami dla całej serii są wsparcie dla dziewięciu dysków SATA oraz czterech złącz Molex.

źródło/autor: Cooler Master

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu