Konica Minolta bizhub C652DS – prosta archiwizacja dokumentów

Nowe urządzenie wielofunkcyjne firmy Konica Minolta – bizhub C652DS, to przede wszystkim zaawansowany skaner ułatwiający m.in. archiwizację dokumentów firmowych. Oprócz tego oferuje opcje druku, kopiowania oraz faksu.

W ofercie firmy Konica Minolta jest już wielofunkcyjne urządzenie biurowe bizhub C652DS. Rozwiązanie wyposażono w zaawansowany skaner, który doskonale sprawdza się np. jako narzędzie do archiwizowania dokumentów. Zawdzięcza to m.in. opcji skanowania dwustronnego oraz niezwykłej szybkości pracy, czyli skanowania 156 obrazów na minutę. Dodatkowo bizhub C652DS oferuje użytkownikom funkcje kolorowego oraz monochromatycznego drukowania i kopiowania, a także opcję faksu. Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się, jako główne urządzenie komunikacyjne w centralnych działach reprograficznych (CRD) oraz dużych grupach roboczych.

„W wielu firmach wydajne i proste skanowanie to dzisiaj podstawa. Ułatwia dzielenie się informacjami oraz ich archiwizowanie, co zdecydowanie optymalizuje pracę w firmie” – wyjaśnia Piotr Blachowski, Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o. o. – „Technologie zastosowane w rozwiązaniach Konica Minolta z serii bizhub sprawiają, że sprzęt ten idealnie nadaje się do zarządzania obiegiem dokumentów w firmie.”

Nowy system bizhub C652DS wykorzystuje inteligentną technologię Dual Scan, która pozwala na symultaniczne skanowanie obu stron dwustronnego dokumentu. Dodatkowo jest wyposażone w aplikacje z otwartej platformy oprogramowania bizhub Extended Solution Technology (bEST) Konica Minolta. Umożliwiają one m.in. integrację z już funkcjonującymi w firmie systemami workflow.

bizhub C652DS został wyposażony w aplikacje ułatwiające pracę z dokumentami cyfrowymi. Open Bee Scan Viewer umożliwia zamianę magazynu dokumentów w dostępną dla wielu osób cyfrową bazę danych, w której bez problemu można znaleźć każdy materiał. Natomiast aplikacja eCopy ShareScan współpracuje z większością dostępnych systemów zarządzania dokumentami i ułatwia tworzenie, edycję, rejestrację i dystrybucję dokumentów.

Nowy system Konica Minolta to również zaawansowane funkcje kolorowego i monochromatycznego drukowania i kopiowania. Prędkość produkcji dokumentu to odpowiednio 65 i 50 stron na minutę.

Rozwiązanie bizhub C652DS zostało wyposażone w polimeryzowany, przyjazny środowisku toner Simitri HD. Gwarantuje on szczegółowe i ostre odwzorowanie linii i czcionek. Wydruki wykonane w tej technologii charakteryzują się również trwałością i odpornością na rozmazywanie, a także minimalizują efekt tzw. łódkowatości.

Czwarta funkcja systemu bizhub C652DS to faks. Umożliwia zarówno tradycyjne wysyłanie i otrzymywanie wiadomości, jak i cyfrowe, czyli „z” i „do” komputera pracownika.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu