Firma SES Astra podpisała porozumienie w sprawie dostarczania usług szerokopasmowych w polskim operatorem sieci transmisji danych – firmą NASK

Firma SES ASTRA, należąca do korporacji SES (notowanej na giełdach w Paryżu i Luksemburgu: SESG), w dniu dzisiejszym podała do wiadomości, że podpisana została umowa dystrybucyjna z wiodącym polskim operatorem sieci transmisji danych, firmą NASK, na dostawę satelitarnych usług szerokopasmowych ASTRA2Connect dla klientów biznesowych na rynku polskim. Komercyjne uruchomienie usługi nastąpi tego samego dnia.

Firma NASK, jest operatorem sieci transmisji danych i dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych. W ramach swojej oferty zapewnia szerokopasmowy dostęp do Internetu, transmisję danych, budowę sieci korporacyjnych, kolokację i hosting, wideokonferencje, jak również usługi w zakresie bezpieczeństwa sieciowego. Wprowadzenie usługi ASTRA2Connect rozszerzy gamę rozwiązań oferowanych obecnym i przyszłym klientom biznesowym firmy NASK o niedrogą usługę szerokopasmowego dostępu satelitarnego. Klienci będą mogli wybrać optymalne rozwiązanie spośród różnych wariantów usługi, zapewniających prędkości do 4 Mbit/s. ASTRA2Connect jest dostępna na terenie całego kraju, również w odległych lokalizacjach, gdzie dostęp do naziemnych usług szerokopasmowych jest utrudniony lub nie jest możliwy.

ASTRA2Connect jest najpopularniejszą satelitarną usługą szerokopasmową w Europie i korzysta z niej ponad 60 000 odbiorców. ASTRA2Connect to interaktywna usługa dostępu do szerokopasmowego Internetu bez ograniczeń czasowych w stałej zryczałtowanej opłacie. Urządzenia potrzebne do korzystania z usługi u klienta to modem i antena satelitarna, dostarczane z narzędziem wspomagającym instalację. ASTRA2Connect jest dostępna u sprzedawców hurtowych i dostawców usług internetowych działających na rynku gospodarstw domowych, przemysłowym i morskim. Ostatnio zasięg usługi rozszerzono na Afrykę i Bliski Wschód.

„Jesteśmy bardzo dumni z rozpoczęcia współpracy z firmą NASK, która będzie oferować usługę ASTRA2Connect klientom biznesowym w Polsce” – powiedział Norbert Willems, dyrektor generalny spółki ASTRA Broadband Services, spółki zależnej firmy SES ASTRA oferującej usługi szerokopasmowe. „W dzisiejszych czasach szybki dostęp do Internetu jest sprawą kluczową, zwłaszcza dla podmiotów biznesowych. Jesteśmy przekonani, że z naszą technologią i doświadczeniem firmy NASK na polskim rynku biznesowym, oferujemy idealne rozwiązanie, zwłaszcza na obszarach znajdujących się poza zasięgiem naziemnych sieci szerokopasmowych”.

„Dotychczas świadczyliśmy usługi bezprzewodowe we wszystkich większych miastach w Polsce. Umowa z firmą SES ASTRA pozwoli nam teraz rozszerzyć zakres naszych rozwiązań na teren całego kraju. Konkurencyjne warunki współpracy, interesujące propozycje rozwiązań oraz pozytywne wyniki testów jakości przekonują nas, że firma SES ASTRA to najlepszy partner biznesowy w branży komunikacji satelitarnej” – powiedział Michał Chrzanowski, Dyrektor firmy NASK.

źródło/autor: SES Astra

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu