„Dance Party KIDS” – pierwsza gra taneczna ze znanymi polskimi przebojami dla dzieci

IQ Publishing, dystrybutor gier i akcesoriów dla graczy, wprowadził do sprzedaży grę taneczną dla dzieci „Dance Party KIDS”, sterowaną za pomocą maty KIDS. Program przeznaczony do komputerów PC, zawiera popularne polskie piosenki dla najmłodszych.

Gra „Dance Party KIDS” składa się z 20 znanych, polskich przebojów dziecięcych, m.in: Jadą, jadą misie, Jedzie pociąg z daleka, Mam chusteczkę haftowaną, Ojciec Wirgiliusz, Pieski małe dwa, Wlazł kotek na płotek.

Tło do każdego utworu stanowią rysunki wykonane przez dzieci z jednego z warszawskich przedszkoli. Sterowanie grą odbywa się za pomocą maty tanecznej. Na ekranie pojawiają się ruchome strzałki, w momencie gdy znajdą się one w określonym miejscu, należy wcisnąć na macie pola odpowiadające symbolom na ekranie. Zabawa odbywa się w rytm muzyki, rozwija u dzieci koordynację wzrokowo-ruchową, poczucie rytmu, ćwiczy refleks i kondycję fizyczną.
Każdy utwór posiada trzy poziomy trudności, które można dobrać do wieku i umiejętności dziecka. Program daje możliwość gry solo oraz parami – po podłączeniu dwóch mat.

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Patronat nad grą objęli: Egurrola Dance Kids – szkoła tańca dla dzieci i młodzieży oraz Fit.pl – portal internetowy promujący zdrowy i aktywny tryb życia.

Mata taneczna KIDS, będąca kontrolerem do gry, zaprojektowana została specjalnie z myślą o najmłodszych. Wyróżnia się żywą kolorystyką, a jej powierzchnia jest nieco mniejsza od standardowej i ma rozmiary 78×90 cm. Do komputera podłączana jest przez port USB.

Cena detaliczna gry „Dance Party KIDS” w zestawie z matą sterującą wynosi 119,90 zł. Dla osób, które już posiadają odpowiedni kontroler przygotowano również edycję bez maty, w cenie 39,90 zł.

Na produkt udzielana jest 2-letnia gwarancja.

źródło/autor: IQ Publishing

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu