Udany debiut Public Image Advisors S.A. na rynku NewConnect

Dziś na rynku NewConnect zadebiutowała Public Image Advisors S.A. – wyspecjalizowana firma konsultingowa działająca w obszarze rynku kapitałowego. Na otwarciu cena notowań wzrosła o 9,5% do 10,95 zł za akcję, wobec ceny emisyjnej która wynosiła 10 zł za akcję.

Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji. W ramach emisji spółka pozyskała pół miliona złotych, które przeznaczy na rozbudowę istniejących i dodawanie nowych kompetencji do portfolio świadczonych usług. Decyzja była poparta również względami wizerunkowymi.

– „Jesteśmy wyspecjalizowaną spółką konsultingową. Przeprowadzamy podmioty przez niemal cały proces przygotowań do wejścia na rynek NewConnect, a także późniejszego przejścia z niego na parkiet główny GPW. Doradzamy klientom w zakresie pozyskania kapitału poprzez emisję akcji i obligacji. Wspieramy w komunikacji z ich interesariuszami oraz mediami. Zdecydowaliśmy się na wejście na rynek alternatywny aby potwierdzić naszą wiarygodność na rynku. Debiut i emisja akcji mają nam także pomóc w realizacji planu rozwoju, dając możliwość m.in. na powiększenie wachlarza ofertowego o nowe usługi oraz akwizycje.”  – mówi Daniel Kordel, Prezes Zarządu Public Image Advisors S.A.

Spółka liczy na zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych. Przyciągnąć mają ich obecne już w strukturze akcjonariatu fundusze typu private equity: Black Pearl Capital S.A. oraz Astoria Capital S.A. oraz rosnące wyniki finansowe.

źródło/autor: Public Image Advisors

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu